play_arrow

Етери

Що можна їсти у Великий піст

micВолодимир Носков today20.03.2024 27

Тло
  • cover play_arrow

    Що можна їсти у Великий піст Володимир Носков


Що можна їсти у Великий піст, а від чого варто відмовитися на сім тижнів — аж до святкування Великодня? Як правильно постувати, щоб не нашкодити здоров’ю? Про це поговорили з лікарем-терапевтом.

З 18 березня у православних, греко-католиків і багатьох протестантів почався Великий піст. Триватиме він до Великодня, який цьогоріч відзначатимуть п’ятого травня. Що дозволено й не дозволено вживати в їжу? Як говорять священнослужителі, Великий піст дуже строгий, особливо в перший і останній тиждень. Під час цього посту не можна їсти м’яса, риби, яєць і молочних продуктів. Натомість більше споживаємо продукти рослинного походження: каші, овочі, фрукти, олію тощо. Також за церковним уставом не завжди дозволено споживати навіть олію — це називається сухоїдіння. Але додержувати такого посту можуть не всі люди — це випробування для найбільш витривалих мирян, попереджають священники. Зрештою, отці кажуть, що Великий піст — це геть не дієта і не голодування, а час посиленої духовної роботи.

Як потрібно харчуватися, якщо вже вирішили постувати, щоб не виснажити організму, який на початку весни може переживати авітаміноз (брак життєво важливих вітамінів). Щоб з’ясувати це, ведучий Володимир Носков запросив до розмови про здорове харчування лікаря-терапевта Владислава Бойчука.


Етери

0%