play_arrow

Етери

Що накипіло за десять років?

micВолодимир Носков today11.03.2024 31

Тло
  • cover play_arrow

    Що накипіло за десять років? Володимир Носков


Сьогодні Медіагрупа «Накипіло» святкує десять років. Про час, коли з’явилося неординарне незалежне медіа на Харківщині, «накипілівці» пишуть на своєму сайті: «Буремний 2014 рік. Дні, коли, виходячи з дому на мітинг, ти не знав, чи повернешся. Дні, що стали точкою неповернення. Дні, коли всім накипіло. Створення незалежного медіа стало ковтком повітря для його читачів і творців». Так одразу після активних мирних акцій Євромайдану біля пам’ятника Шевченку в Харкові з’явилася нова амбітна команда — Медіагрупа «Накипіло».

Володимир Носков згадує, що спочатку «накипілівці» організовували пресконференції з громадськими активістами, політиками й діячами культури Харківщини, що обстоювали зміни в державі загалом, і в конкретному селі, селищі й місті зокрема. А трохи згодом у «Накипіло» з’явилися новини, відеоінтерв’ю й програми на регіональних телеканалах. Одно слово, крок за кроком створювалася мультимедійна платформа, яка оперативно розповідає про події в Харкові, не боїться чесно говорити про проблеми в регіоні й навіть стала генератором ініціатив, що приводили до рішучих змін. До прикладу, після низки матеріалів на сайті Медіагрупи «Накипіло» та пресконференцій у реанімаціях лікарень рідним важкохворих дозволили заходити до реанімації, щоб підтримати близьку людину.

Тепер на сайті «Накипіло», у соціальних мережах і месенджерах медіагрупи не тільки оперативні новини, але й лонгріди, відео з місця важливих подій та інтерв’ю з бійцями й волонтерами, що беруть участь у великому опорі проти росіян. А ще «Накипіло» — це назва радіостанції, яку ви слухаєте як у FM-діапазоні, так і в цифрових застосунках. «Накипіло» — це й про освіту. За ці роки проводилися форуми, конференції та майстер-класи з професійних питань регіональної та громадянської журналістики. Десятки громадських активістів і журналістів-початківців закінчили Школу універсальних редакторів. Медіагрупа «Накипіло» — це про журналістику з громадською позицією та відповідальністю.

У подкасті «Накипіло вранці» ми святкуємо десятиріччя медіа разом із головною редакторкою медіа «Накипіло» та співзасновницею Медіагрупи «Накипіло» Оленою Лептугою та Романом Даніленковим, керівником освітнього центру, який є серед співзасновників Медіагрупи «Накипіло».


Етери

0%