play_arrow

Етери

Щоб посадовці не бідували

micВолодимир Носков today21.12.2023 49

Тло
  • cover play_arrow

    Щоб посадовці не бідували Володимир Носков


Як зросли статки голів громад під час великої війни? Їм доводиться заощаджувати на своїх зарплатах чи є можливість збільшити доходи завдяки преміям, надбавкам і виплатам соціальної допомоги? Чи не застарів у них автопарк? Ці питання вивчали експерти аналітичного центру «Обсерваторія демократії» під час аналізу декларацій, поданих до відкритого реєстру НАЗК. Як з’ясувалося, до повномасштабної війни голови громад заробляли менше, ніж тепер. На момент відкриття публічного доступу до Єдиного державного реєстру декларацій тільки 19 очільників громад із 56 оприлюднили декларації за 2022 рік.

Як виявилося, найбільшу зарплатню у 2022 році отримав голова Донецької селищної громади Ізюмського району Анатолій Наздрачов («Блок Кернеса») — 888 000 гривень. Це більше, ніж йому платили до війни (у 2021 році — 704 000 гривень). Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відновило відкритий доступ до декларацій про доходи українських чиновників 10 грудня. Це сталося завдяки громадському тиску на народних депутатів Верховної Ради України, що всіляко опиралися ухваленню відповідного законодавства про повернення обов’язкового декларування.

Варто згадати, що відкритий Реєстр декларацій чиновників в Україні запрацював із 2016 року і став важливим інструментом антикорупційного громадського контролю за представниками влади. До прикладу, громадські антикорупційні організації стежать за фактами придбання машин преміум-класу або майна, вартість якого далеко не збігається з рівнем офіційних доходів представників влади. Сьогодні ж ми докладніше поговорили про статки голів громад, а також посадовців муніципалітету. Учасником подкасту «Накипіло вранці» став експерт аналітичного центру «Обсерваторія демократії», політолог Антон Авксентьєв.


Етери

0%