play_arrow

Етери

Щоб улаштувати феєрверк ворогові: липецькі школярі збирають гроші на FPV-дрони

micВолодимир Носков today14.03.2024 293

Тло
  • cover play_arrow

    Щоб улаштувати феєрверк ворогові: липецькі школярі збирають гроші на FPV-дрони Володимир Носков


Учні четвертого класу Липецького ліцею ім. П.В. Щепкіна збирають 160 тисяч гривень на компоненти для десяти FPV-дронів. Четвертокласникам Липецького ліцею війна відома не з відеороликів у тиктоку або ютубу — їхнє село було під окупацією російського ворога з першого дня повномасштабної війни до 11 вересня 2022 року. Агресор обстрілює деокуповану громаду й сьогодні. Тож діти з батьками й учителькою вимушені й надалі перебувати далеко від дому в евакуації. Хтось із дітей сьогодні мешкає за кордоном, а інші живуть у Харкові.

Учителька початкових класів Ольга Істоцька провела в російській окупації чотири місяці. Три з них вона й далі навчала дітей: спочатку роздавала домашні завдання по домівках, потім збирала учнів на уроки у власному помешканні. А коли представники окупаційної влади стали погрожувати їй, педагогиня була вимушена виїхати до Європи.

Серед учнів, з якими пані Ольга до останнього займалася в окупації, була Маргарита Агніщева. Дівчинка не просто допитлива четвірочниця, але й усіляко допомагала батькам по господарству. Тепер учні випускного класу початкової школи про окупацію рідного села згадують як про моторошний кошмар. Вони вдячні бійцям ЗСУ за те, що ті змогли визволити Липецьку громаду у вересні 2022 року. Тож, бажаючи підтримати визволителів, школярі з педагогинею Ольгою Істоцькою хочуть зібрати гроші на комплектовання для десяти дронів.

Пані Ольга на своїй фейсбук-сторінці так написала про оголошений збір: «Цього року моя дітвора завершує навчання в початковій школі, закінчує певний етап життя. Для них він був не по-дитячому важким, тож і їхнє святкування не по-дитячому серйозне. Ми знайшли волонтера, який майструє дрони для хлопців. Дуже хочемо назбирати на десять дронів (а там уже скільки вийде: один, то один). Самотужки нам цієї суми, звісно, не осилити — надто велика! Тому знову просимо допомоги, бо дуже хочеться додому, а поки не переможемо — неможливо».

Ми дуже сподіваємося, що пані Ользі та її вихованцям удасться зібрати 160 тисяч гривень. Про задум благодійного збору поговорили в етері із власне учителькою четвертого класу Липецького ліцею Ольгою Істоцькою, а також з її учнями. Зокрема, у студії — Маргарита Агніщева, а за допомогою зуму з різних країн світу долучилися: Ілля Золочевський, Єгор Добринський і Ярослав Федоров.

Долучайтеся до збору грошей на дрони!

Поповнити конверт через «Приват24» можна тут.

Номер картки конверта: 4149499261139982

Банка в «Монобанку» за посиланнням.

Номер банки: 5375 4112 1678 4962


Етери

0%