play_arrow

Етери

Смартукриття в Пісочині

micВолодимир Носков today18.09.2023 32

Тло
  • cover play_arrow

    Смартукриття в Пісочині Володимир Носков


Харківські айтівці розробили електронну систему укриття з розумними технологіями. У Пісочинській громаді в одному з ліцеїв укриття обладнали датчиками руху й камерами відеоспостереження, щоб відстежувати безпекову ситуацію всередині. Про це на початку вересня розповів на своїй сторінці у фейсбуці голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
За його словами, під час повітряної тривоги двері смартукриття відчинятимуться автоматично, тож люди зможуть самостійно заходити в безпечний простір.
У подкасті «Накипіло вранці» начальниця відділу освіти Пісочинської громади Юлія Бєлова розповіла, що в суботу, під час останнього ракетного обстрілу Харкова, люди на практиці змогли перевірити доступність безпечного простору з розумними технологіями.
«На вихідних, коли був обстріл Харкова, дуже багато людей бігли в наше укриття — це й діти, і дорослі. Двері відразу відчинилися, світло автоматично увімкнулося. Люди змогли безперешкодно сховатися. І потім, після відбою тривоги, вони подякували нам за те, що є така змога», — ділиться свіжим досвідом пані Юлія.
За словами посадовиці адміністрації громади, розробленням системи займалася харківська комп’ютерна компанія. У захисному приміщенні на 860 чоловіків і жінок, яке облаштували в підвальній частині одного з нових ліцеїв, айтівці встановили датчики руху та світла й камери спостереження. Двері укриття зачиняються на електронний замок. Його можна відмикати як за допомогою спеціального QR-коду, що міститься на бейджику, так і дистанційно — через спеціальний застосунок у смартфоні. Системою керує черговий по ліцею. Він же контролює, щоб у самому приміщенні все було гаразд, на своєму моніторі бачить, чи є зараз хтось в укритті.
Усі подробиці про пілотний проєкт слухайте в подкасті.


Етери

0%