play_arrow

Етери

Спілкування українською мовою — це питання нацбезпеки

micВолодимир Носков today18.09.2023 63

Тло
  • cover play_arrow

    Спілкування українською мовою — це питання нацбезпеки Володимир Носков


Днями в супермаркеті «Метро» стався конфлікт через відмову охоронця говорити з відвідувачкою Марією Уманською українською мовою.

На відео, яке жінка поширила в соцмережі «Фейсбук», чути, як чоловік у формі охоронця заперечив, що повинен говорити з відвідувачами українською, і порадив харків’янці «зняти каструлю з голови». За словами пані Марії, конфлікт із охоронцем виник під час того, як вона із чоловіком намагалася оплатити товари на касі самообслуговування. Коли обладнання зависло і Марія із чоловіком попросили про допомогу, охоронець став агресивно відповідати їм російською мовою. Тоді вона попросила перейти на українську та звертатися на ви.

Покупчиня Марія Уманська згодом на своїй сторінці у фейсбуці написала, що спілкувалась із директором «Метро» на Гагаріна. Вона дізналася, що записів на бодикамері «охоронця» несподівано немає. Жінка написала заяву до поліції, де виклала зміст конфлікту. А згодом в охоронній фірмі, яка співпрацює із супермаркетом, їй повідомили про те, що чоловіка вже звільнили. Як її запевнили, «із чорною міткою», що означає, що в охоронних структурах він більше не працюватиме.
Пізніше в мережі супермаркетів «METRO Україна» провели роз’яснення щодо комунікацій із клієнтами з усіма своїми сервісними провайдерами.
«Наша команда зробить усе потрібне, щоб запобігти повторенню подібних ситуацій у майбутньому», — ішлося в повідомленні.
У подкасті «Накипіло вранці» уповноважений із захисту державної мови, кандидат філологічних наук Тарас Кремінь наголосив, що жоден охоронець супермаркету чи співробітник іншого закладу комунальної або приватної власності не має права так поводитись і розмовляти російською мовою.
«Тут є всі ознаки порушення мовного закону, а також низки інших документів, які регламентують права громадян бути вільними, захищеними в Українській державі. За цим фактом ми розпочали відповідні заходи. Дуже добре, що є офіційна позиція відповідного супермаркету й ухвалено належні рішення, але дуже прикро, що зник відеозапис, що немає екстреної заяви про те, що насправді буде зроблено в мережі супермаркетів на всій території України», — прокоментував мовний обмудсмен.
Він розповів, що нині розглядають кілька кандидатур на представника уповноваженого в Харківській області, який сприятиме розвитку української мови на місцевому рівні.
У подкасті почуєте думку Тараса Креміня про викладання російською мовою в деяких приватних школах Харкова та про пісні заборонених російських артистів, що лунають у громадських місцях.


Етери

0%