play_arrow

Етери

Театр ім. Шевченка виграв головну театральну премію України

micКирило Лукаш today12.12.2023 172

Тло
  • cover play_arrow

    Театр ім. Шевченка виграв головну театральну премію України Кирило Лукаш


Вистава Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка «Нехай щастить» перемогла на фестивалі-премії «ГРА». Харківська вистава здобула нагороду в номінації «Найкраща вистава-рефлексія на події російсько-української війни». Конкуренцію березільцям у фіналі «ГРИ» склали вистава Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В.С. Василька «Сашо, винеси сміття» та постановка Київського академічного театру на Печерську «Я, війна і пластикова граната».

Цього року українські театри виявили велику активність до участі в головному театральному фестивалі країни. На розгляд експертної ради премії запропонували 134 різножанрові сценічні проєкти (63 вистави за 2021 рік і 71 виставу за 2022 рік). Серед заявників — колективи із 20 міст України та 21 театр, який уперше взяв участь у фестивалі. На другому етапі фестивалю експерти обрали 35 вистав, що потрапили до лонглісту й далі ГРАли. До шортлісту «ГРИ» національне журі відібрало 14 найкращих вистав, які змагалися за нагороди в п’яти номінаціях. На фінальному етапі вистави оцінювало міжнародне журі, а саме — театральні фахівці й експерти з Польщі, Литви, Естонії, Швеції, Італії та інших країн.

Про здобуття премії, участь у фестивалі, а також театральні гастролі театру до Луцька, Чернівців та Івано-Франківська говорили у прямому денному етері в студії Радіо «Накипіло» з головним режисером Харківського театру ім. Шевченка «Березіль» і заслуженим діячем мистецтв України Степаном Пасічником.


Етери

0%