play_arrow

Етери

«Точка. Зору»: експериментальний докфільм покажуть у Харкові

micКирило Лукаш today03.07.2024 60

Тло
  • cover play_arrow

    «Точка. Зору»: експериментальний докфільм покажуть у Харкові Кирило Лукаш


Режисери Дмитро Могіленець і Вадим Думеш у прямому денному етері на Радіо «Накипіло» анонсували показ експериментального документального фільму «Точка. Зору».

Покази в різних форматах відбуватимуться два дні в безпечному просторі «Art Area ДК» (вул. Чернишевська, 13): четвертого липня о 19:00 проведуть показ та обговорення фільму, п’ятого липня від 12:00 до 19:00 фільм демонструватимуть у режимі нонстоп.

«Точка. Зору» — це спільний документальний проєкт режисерів Дмитра Могіленця і Вадима Думеша, у якому смартфони подорожують із Франції до України й назад: від людини до людини, від міста до міста, від однієї громади до іншої. Географія кінороботи охоплює Париж, Штутгарт, Краків, Київ, Харків і Донецьку область, де тривають бойові дії. Калейдоскоп облич і місць переплітається з контекстом війни в Україні.

Прем’єра проєкту відбулася 2023 року на щорічній виставці Panorama 25 у національній студії сучасного мистецтва Le Fresnoy у місті Туркуен (Франція). Згодом фільм показали в Женеві й Парижі, а тепер автори презентують його в Україні.

Експериментальний підхід до фільмування пропонує досвід перегляду відео відразу із двох камер смартфона. Основним елементом трансляції є відеодиптих — накладення маленького монітора (відео «селфі») на велику проєкцію (відео «точка зору»), що інсценує співвідношення портрета й пейзажу, активно вписуючи людину в середовище, до якого вона належить. Це подвійне звернення до погляду й уваги глядача створює імерсивний досвід перегляду. Історія про залученість і відстороненість стає надзвичайно актуальною в контексті війни в Україні.


Етери

0%