play_arrow

Етери

У чеському Брно готують виставу про Розстріляне відродження

micКирило Лукаш today20.06.2024 89

Тло
  • cover play_arrow

    У чеському Брно готують виставу про Розстріляне відродження Кирило Лукаш


У прямому денному етері на Радіо «Накипіло» взяв участь режисер харківського театру «Публіцист» Костянтин Васюков, що нині в чеському місті Брно реалізує театральний проєкт «Сліпці», присвячений Розстріляному відродженню.

Ініціатива створення проєкту «Сліпці» виникла в харківському незалежному театрі «Публіцист» іще до повномасштабного вторгнення росії в Україну, у 2021 році. Роботу над виставою перервали через війну та брак фінансування. У 2024 році театр заручився підтримкою асоціації SCAPR (Бельгія), магістрату Брно (Чехія) й видавництва Větrné mlýny (Чехія), які забезпечили потрібний обсяг грошей. Проєкт реалізовано у співпраці із чеським театром «3+КК» у місті Брно. Партнери проєкту — Харківський літературний музей і Харківська державна академія дизайну та мистецтв.

Проєкт «Сліпці» передбачає цикл лекцій про митців Розстріляного відродження і, власне, імерсійну сайт-специфік виставу за п’єсою «Сліпці» Ніни Захоженко, створеною за мотивами творів і біографій розстріляних поетів і мотивами п’єси «Сліпі» Моріса Метерлінка.

В основі концепції спектаклю лежить поєднання символістської п’єси бельгійського драматурга із творами й біографіями визначних українських митців 20-х років ХХ століття.

Стежити за реалізацією проєкту можна на фейсбук-сторінці й на ютуб-каналі театру «Публіцист». Там викладено відео лекцій освітньої частини проєкту.


Етери

0%