play_arrow

Етери

У «класі безпеки» про виклики війни

micВолодимир Носков today26.10.2023 16

Тло
  • cover play_arrow

    У «класі безпеки» про виклики війни Володимир Носков


Про поведінку під час повітряних тривог, про небезпеку невідомих предметів на тротуарах, стежках чи на природі, які можуть під виглядом іграшки замаскуватися в справжнісіньку міну, про правила пожежної безпеки і, зрештою, про безпеку життєдіяльності загалом харківські школярі тепер можуть дізнаватися в спеціальних «класах безпеки». Це навчально-методичні кабінети, які мають пізнавальні макети вибухонебезпечних предметів, а також предметів домедичної допомоги, зразки форми поліціянтів, рятувальників ДСНС, картки з правилами дорожнього руху, вогнегасники, медіатеку з тематичними відео й багато чого іншого.

«Класи безпеки» — це спільний проєкт дитячого фонду UNICEF, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацполіції та Міністерства внутрішніх справ України. Наразі мережу таких кабінетів розгортають у школах як самого Харкова, так і громад області. Доки триватиме навчання в онлайн-форматі, дітей навчатимуть прямо із цих класів за допомогою програм відеозв’язку. А втім, для живого пізнавального навчання хлопців і дівчат у Харкові й області будуть використовувати спеціальний мобільний «Клас безпеки». Його розмістили у вантажівці. Одночасно всередині мобільного класу можуть розміститися від 10 до 15 учнів. А в спеціально розгорнутому мобільному класі на вулиці лекцію зможуть провести для 20–25 учнів. «Клас безпеки» на колесах прибуватиме до найближчого укриття, щоб під час повітряної тривоги встигнути перевести учнів до безпечного простору.

Тим часом у подкасті «Накипіло вранці» розповіли про один із найцікавіших «класів безпеки» на Харківщині. У гостях — директорка однієї з пісочинських шкіл Галина Волобуєва. А також про співпрацю фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій зі школами розповів пресофіцер Головного управління ДСНС України в Харківській області Дмитро Чайка.


Етери

0%