play_arrow

Етери

Україна — Польща. Чергове аграрне загострення на кордоні

micКирило Лукаш today12.02.2024 41

Тло
  • cover play_arrow

    Україна — Польща. Чергове аграрне загострення на кордоні Кирило Лукаш


Минулими вихідними на українсько-польському кордоні сталося чергове аграрне загострення. Нині всією Європою ширяться протестні акції: фермери протестують проти політики ЄС в аграрній галузі. Водночас у Польщі ці протести мають український контекст. Зокрема, у п’ятницю, дев’ятого лютого, польські фермери влаштували загальний страйк, оголошений Національною спілкою солідарності індивідуальних фермерів (NSZZ), і перекриття доріг по всій країні — зокрема, проти продовження пільгової торгівлі ЄС з Україною. Протести охопили понад 250 населених пунктів по всій Польщі. Основні вимоги такі: фермери виступають проти впровадження Green Deal (нової довкільної політики ЄС), вимагають скасування імпорту сільськогосподарської продукції з України на пільгових умовах і вимагають підтримки тваринництва. Про це виданню RMF24 заявив президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич.

Одинадцятого лютого на дорозі поблизу прикордонного переходу «Ягодин — Дорогуськ», де протестують польські фермери, стався ганебний інцидент. За інформацією поліції, до Польщі в’їхали три вантажівки, якими керували громадяни України. Учасники протесту заблокували їм рух. Зрештою вони пошкодили автівки, силоміць відкрили причепи, через що частина зерна висипалася на дорогу. З кожної пошкодженої фури, як повідомляють, висипалося приблизно по три тонни зерна.

Центр протидії дезінформації роз’яснив, що акцію організував Рафал Маклер — один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку єдиної антиукраїнської партії євроскептиків «Конфедерація». Політсила виступає за вихід Польщі з ЄС та проти розміщення на території країни військових баз НАТО й водночас за нормалізацію відносин із рф. Партія «Конфедерація», хоч і представлена в польському парламенті, не має широкої підтримки населення Польщі, а сам Маклер балотувався 2019 року в Сейм, але невдало.

Про ситуацію, що склалася, говорили з експерткою з українсько-польських відносин, журналісткою та громадською діячкою Наталкою Зубар.


Етери

0%