play_arrow

Етери

Вакцинація проти грипу й COVID’у: для кого й коли

micВолодимир Носков today01.11.2023 265

Тло
  • cover play_arrow

    Вакцинація проти грипу й COVID’у: для кого й коли Володимир Носков


Лікарі рекомендують завчасно вакцинуватися від грипу. Це згодом допоможе легше реагувати на гостре респіраторне вірусне захворювання або зовсім не захворіти. Зазвичай в Україні з осені до весни триває епідсезон. Як раніше повідомляв головний санлікар Ігор Кузін, у цей час циркулюватимуть кілька респіраторних вірусів, зокрема грип і COVID-19.

Також він сказав, що фахівці планують додати щеплення проти COVID-19 у Національний календар щеплень. У найближчі два роки вакцинація проти коронавірусної хвороби залишиться безплатною. У харківських поліклініках можна спокійно вакцинуватися проти коронавірусу: там наявні препарати для безпечного щеплення Johnson & Johnson і Pfizer. Що ж до грипу, то активна циркуляція цього вірусу розпочнеться в другій половині грудня. Але ті штами, які прогнозують в Україні, не є незвичними: вони вже були впродовж 2021–2023 років. Всесвітня організація охорони здоров’я передбачає, що в Північній півкулі, зокрема й в Україні, спостерігатимуться віруси грипу типу А й В. Для більшості щеплення проти грипу залишається рекомендованим, воно буде доступне для населення на комерційному ринку. У регіонах України безоплатно щеплюватимуть медичних працівників і вагітних, адже вони належать до групи найвищого ризику.

Про культуру вакцинації в осінньо-зимовий період і сам грип та COVID-19 ми поговорили в подкасті «Накипіло вранці» з керівником відділення імунопрофілактики Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Максимом Фокіним.


Етери

0%