play_arrow

Етери

Вакцинуючи свійських котів і собак, рятуєте життя улюбленців і своє

micВолодимир Носков today29.04.2024 16

Тло
  • cover play_arrow

    Вакцинуючи свійських котів і собак, рятуєте життя улюбленців і своє Володимир Носков


У селі Островерхівка, що в Чугуївському районі Харківщини, у середині квітня ветеринари зафіксували новий випадок сказу в кота.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області розповіли, що на Чугуївщині стався сьомий випадок сказу тварин із початку року: 22 квітня підтвердили сказ у кота, який повернувся додому в синцях та укусах.

Зокрема, 17 квітня до Зміївської дільниці ветмедицини звернулися власники кота. Вони розповіли: чотирилапий протягом трьох днів не приходив додому, а коли повернувся, мав на тілі укуси й синці. Господиня спробувала нагодувати хатнього улюбленця, однак він укусив її за руку. За деякий час господар погладив кота, і тварина вкусила його теж. Ветеринари порадили подружжю ізолювати кота на десять днів. Те послухалося поради, однак увечері виявило тварину здохлою. У Харківській лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і прав споживачів з’ясували, що кіт хворів на сказ.

За даними харківської продспоживслужби, із 24 квітня в селі Островерхівка, де підтверджено сказ, уведено карантин. Також загрозливою зоною визнали село Тросне та його мисливські угіддя, села Аксютівка й Тимченки.

Згідно з аналізом фахівців відділення особливо небезпечних інфекцій обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, епідеміологічна ситуація зі сказу тварин на Харківщині залишається складною. За останніми даними, станом на 28 квітня зареєстровано 52 випадки сказу тварин у семи районах області. Окрім собак і кішок, сказ виявили у єнотоподібної собаки й чотирьох лисиць, які зайшли на подвір’я. У Харківському ОЦКПХ уважають, що влада громад і самі господарі повинні відповідальніше ставитися до проведення щеплень проти сказу й організувати регулювання чисельності тварин. А якщо вже стався небезпечний укус, то потрібно негайно звернутися до лікарів по спеціальні щеплення.

Докладніше про ситуацію зі сказом на Харківщині й те, як кожен із нас повинен турбуватися про котів і собак, щоб їх було щеплено від таких хвороб, як сказ, у подкасті «Накипіло вранці» говорили з Ганною Сухоруковою, завідувачкою відділення особливо небезпечних інфекцій Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.


Етери

0%