play_arrow

Етери

Ведуть жнива і розміновують поля

micВолодимир Носков today21.08.2023 37

Тло
  • cover play_arrow

    Ведуть жнива і розміновують поля Володимир Носков


Свято жнив, погодьтеся, цього року є особливим святом з огляду на те, з якими складнощами стикаються фермери й керівники агропідприємств. У прикордонних громадах і на територіях, звільнених від російських загарбників, поля нашпиговано мінами, елеватори та господарські приміщення потрощено, а техніку — розбомблено чи вкрадено ворогом.
Фахівці з розмінування говорять, що їм бракує рук і техніки для очищення всіх полів від вибухонебезпечних предметів. Тож аграріям доведеться чекати, поки вони розмінують стратегічно важливі ділянки землі та об’єкти, після чого зможуть приділити більше уваги сільськогосподарським підприємствам. Тому сьогодні важливий кожен гектар, кожна вирощена й зібрана тонна зернових та овочевих культур.
Але попри виклики війни аграрії намолотили півтора мільйона тонни зернових культур. Такі дані в етері Радіо «Накипіло» озвучив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. За словами посадовця, «майбутнього врожаю зернових цілком удосталь для забезпечення потреб Харківщини й експорту за кордон.
«У нас жнива йдуть із півдня на північ. Тривалість може сягати до двох тижнів. А втім, станом на сьогодні намолочено 1,5 мільйона тонни зерна. Аграрії працюють на площі 55 тисяч гектарів. З цієї площі повинні зібрати врожай. Це на 13 % менше, ніж 2022 року, і майже вдвічі менше, ніж до повномасштабної війни. Тобто ми маємо падіння проти минулого року й довоєнного», — каже Іванов.
Посадовець говорить, що для потреб населення призначено приблизно 10 % урожаю зернових. Тож він запевняє, що в харківських крамницях проблем із борошном і хлібом не повинно бути.
Якщо ж говорити про проблеми аграріїв, то основними є такі: розмінування ланів і порушена логістика. Ідеться про знищені мости, розбиті дороги тощо, тоді як фермерам вирощене треба вивозити на реалізацію до вантажних терміналів морських портів і залізниці.
Слухайте в подкасті «Накипіло вранці» розповідь заступника начальника ХОВА Євгена Іванова про аграріїв, які попри всі негаразди намагаються вирощувати зернові й овочеві культури, беруть участь у фіксації злочинів, скоєних росіянами, і переймаються розміновуванням власних полів.


Етери

0%