play_arrow

Етери

Волонтери-рятівники

micВолодимир Носков today21.09.2023 46

Тло
  • cover play_arrow

    Волонтери-рятівники Володимир Носков


У Куп’янську 19 вересня під час евакуації мирних жителів загинув екіпаж волонтерів. Спочатку про це у фейсбуці написали кілька харківських волонтерів. Згодом від обласного управління Національної поліції та харківського Координаційного гуманітарного центру журналісти дізналися, що росіяни завдали удару по мосту, коли ним рухалася волонтерська машина Сергія Шалигіна й Вадима Забари. Це волонтери організації «П’ятихатки-БАМ». Вони допомагали виїхати з-під обстрілів чотирьом людям, двоє з яких із села Ківшарівка. Також загинули двоє військовослужбовців, яких по дорозі підвозили волонтери.

У громадській організації «П’ятихатки-БАМ» приголомшені трагедією.
«Ми тривалий час не надавали розголосу темі евакуацій, задля безпеки підтримуючи режим тиші. Майже два останніх місяці волонтери ГО “П’ятихатки-БАМ” брали участь в евакуації мешканців Куп’янського району та Вовчанська. У напружені дні залучали всіх волонтерів і машини, які ми могли долучити до цієї справи. Сергій Шалигін — досвідчений волонтер, а Вадим Забара приєднався до команди на час реабілітаційної відпустки. Він брав безпосередню участь у бойових діях, чекав одужання, щоби продовжити боротьбу з ворогом», — ідеться в дописі на фейсбук-сторінці організації «П’ятихатки-БАМ».
А тим часом голова правління благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда, коментуючи трагедію, наголосив, що евакуацію узгодили з владою, тож вона відбувалася за правилами безпеки. Він розповів, що це був стандартний виїзд до Куп’янська по людей, але так сталося, що екіпаж потрапив у момент ворожого обстрілу мирного населення та інфраструктури.
«Волонтери їхали через переправу неброньованим мінівеном — звичайним “фолькваґеном”. Це була скоординована евакуаційна місія. Ми знали про два фонди, які поїхали на евакуацію. Це були “П’ятихатки-БАМ” і “Троянда на руці”. Вони працювали майже спільно. Трагедія сталася якраз тоді, коли з людьми поверталися із села Ківшарівка. Вони переправлялися з лівого берега Осколу, і тоді почався обстріл. Сергія і Вадима я знаю особисто — не раз із ними зустрічався. Вони були відважними й завзятими волонтерами, які працювали з перших днів евакуації», — розповів Євген Коляда.
Прощання із загиблими волонтерами Сергієм Шалигіним і Вадимом Забарою відбудеться завтра об 11:00.
Також у подкасті «Накипіло вранці» керівник організації «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда розповів про програму страхування для волонтерів, що працюють як юридичні особи.


Етери

0%