play_arrow

Етери

Ворожі дрони у Вовчанську відстежують усіх нас

micВолодимир Носков today15.05.2024 31

Тло
  • cover play_arrow

    Ворожі дрони у Вовчанську відстежують усіх нас Володимир Носков


Національна поліція спільно з волонтерами й далі евакуює жителів населених пунктів, що потрапили в зону наступу російського агресора.

Напередодні начальник міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі повідомив, що у Вовчанську станом на 14 травня перебувало до 400 людей. Там волонтерам доводиться працювати в надзвичайно складних умовах: вони рятують людей буквально під бомбами та снарядами.

Начальник Слідчого управління ГУ Національної поліції в Харківській області Сергій Болвінов сказав, що під час наступу окупаційних військ на Вовчанськ зникли двоє волонтерів, які хотіли евакуювати місцеву родину. Правоохоронці мають інформацію, що в чоловіків стріляли російські військовослужбовці.

«Цими ж днями, поки точилися бої за місто, двоє волонтерів на власній машині поїхали до Вовчанська, щоб евакуювати звідти місцеву родину. Але до адреси вони так і не доїхали — зникли. Ми вже розслідуємо цю справу, але, на жаль, за попередньою інформацією та даними від свідків, хлопців розстріляли російські військовослужбовці. Один із них, імовірно, поранений, другий — не вижив», — розповів керівник слідства Поліції Харківщини.

За інформацією Болвінова, свідок у справі про зникнення волонтерів і сам став жертвою російських військовослужбовців.

«Дев’ятнадцятирічний парубок приїхав до Вовчанська на допомогу бабусі — хотів вивезти рідних. Поки збирали речі, до будинку ввірвалися озброєні російські солдати. Хлопця роздягли й кинули до підвалу. Він намагався тікати — тоді по ньому відкрили вогонь. Дивом уцілів, росіяни погрожували вбити його та знову замкнули. Звільнитися він зміг тільки вночі, після того як військові пішли з будинку. І хлопець, і його бабуся вже в безпеці — їх евакуювали», — сказав начальник Слідчого управління Нацполіції Харківської області.

Керівник відділу евакуації Координаційного гуманітарного центру Олег Іванов розповів Радіо «Накипіло», що за три дні евакуації волонтери вивезли понад 15 людей, які дістали поранення внаслідок ворожих обстрілів. За його словами, також під час евакуаційних рейсів зазнають пошкоджень автівки волонтерів. В одній розбито скло, дзеркало та двигун. Друге авто зосталося без шин: з населеного пункту воно виїжджало вже на дисках.

У подкасті «Накипіло вранці» слухайте інтерв’ю з Олегом Івановим, який у Координаційному гуманітарному центрі керує евакуацією людей із Вовчанського й Липецького напрямків.

Далі всіх урятованих із цих напрямків волонтери автобусами везуть до Харкова. Там їх зустрічають в евакуаційному хабі. У ньому оформлюють соціальні виплати переселенцям, надають гуманітарну допомогу й вирішують питання з розселенням або відправленням далі в інші міста України на бажання людини.

У цьому евакуаційному хабі, зокрема, працюють медики та психологи Міжнародного комітету порятунку (International Rescue Committee, IRC). Лікарі проводять первинний медичний огляд. Також команда видає засоби невідкладної допомоги та психологічну підтримку для дітей і дорослих. Команда IRC облаштувала в хабі дитячий простір, щоби хлопчики й дівчатка мали безпечний куточок для відновлення та отримання першої психологічної допомоги.

До нашого подкасту безпосередньо з хабу долучився лікар мобільної бригади Міжнародного комітету порятунку Олександр Волков. Він розповів, що медики не просто оглядають пацієнтів, але й допомагають медпрепаратами. До них звертається багато людей старшого віку з гіпертонією, які під обстрілами Вовчанська зазнали серйозного стресу. Усіх їх варто вислухати й заспокоїти. А з дітьми в безпечній зоні можуть провести забави психологи та спеціальні працівники.


Етери

0%