play_arrow

Етери

Вовчанці евакуюються, щоби знову не потрапити під російську окупацію

micВолодимир Носков today13.05.2024 16

Тло
  • cover play_arrow

    Вовчанці евакуюються, щоби знову не потрапити під російську окупацію Володимир Носков


На півночі Харківщини російські війська продовжують розпочатий 10 травня наземний наступ. У прикордонних районах області тривають запеклі бої. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський сказав, що ситуація складна, але українські військовослужбовці «роблять усе, щоб утримати оборонні рубежі й позиції».

У вечірньому зверненні до українців 12 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що на Харківщині є села, які фактично із «сірої зони» стали зоною ведення бойових дій, і в частині з них окупант намагається закріпитись, а частину — просто використати для подальшого просування. Але наші військові підрозділи відповідають нищівною відсіччю.

Як запевняє харківська обласна влада, Вовчанськ під контролем українських військ, з міста й далі евакуйовують людей. Начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі журналістам «Суспільного» сказав, що були невеликі групи (росіян — ред.), які намагалися зайти на територію міста, але Збройні сили придушили ці спроби, і сьогодні місто повністю під контролем ЗСУ.

Протягом останніх трьох днів із Вовчанського напрямку евакуйовано 5 762 людей. Про це у власному телеграм-каналі повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Евакуація триває в надзвичайно складних безпекових умовах, розповіли її учасники. Однак, як зауважив голова правління благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Євген Коляда, цього разу люди набагато активніше телефонують на гарячу лінію коордцентру із проханням записати на евакуацію. Він розповів, що всіх, хто хоче евакуюватися, забирають у Вовчанську й навколишніх селах у Липецькій громаді команди з волонтерів, поліціянтів і медиків. У Харкові евакуйованих забезпечують усім потрібним; тих, кому нема де жити, відвозять у тимчасове житло в області; інші переселенці їдуть до родичів, а хтось вирушає до інших міст України. Євген Коляда запевнив, що обласна влада, коордцентр і волонтерські організації готові до масштабніших евакуацій у разі зростання наступальних атак збоку російського агресора.

Усі, хто потребує евакуації з громад, що перебувають під постійними обстрілами російського ворога, можуть зателефонувати на цілодобову гарячу лінію з питань евакуації за номером: 0-800-33-92-91.

Тим часом цими вихідними у Вовчанську побував журналіст Медіагрупи «Накипіло» Віктор Пічугін. Він розказав, що жителям цього прикордонного міста більше не хочеться жити в повторній окупації, а тому вони швидко зголошуються на евакуацію. Буквально стоять біля огорож своїх будинків, щоб їх могли забрати машини евакуаційних екіпажів.

У подкасті «Накипіло вранці» слухайте подробиці евакуації населення з прикордонного Вовчанська — міста, що останні чотири дні перебуває під ворожими обстрілами.


Етери

0%