play_arrow

Етери

Як люди й коти реабілітують одне одного

micВолодимир Носков today26.09.2023 41

Тло
  • cover play_arrow

    Як люди й коти реабілітують одне одного Володимир Носков


Коти й кішки з Бахмута, Часового Яру, Херсона та з інших прифронтових міст. У Харкові є контактний реабілітаційний центр «Маленький принц», де кожен охочий може провести час із котами, яких вивезли з лінії фронту. Окрім того, тут займаються порятунком акваріумних риб, яких вивезли із зоомагазину в Костянтинівці Донецької області. У громадській організації «Порятунок тварин Харків» розповідають: урятувати й вивезти тварину із зони бойових дій — це тільки перший етап, другий — відновити сили та їхній емоційний стан. Населені пункти, звідки вивозили тварин, тривалий час обстрілювали й закидували бомбами. Пухнасті через це сильно нервувалися. Як говорять волонтери «Маленького принца», своїм підопічним вони створюють умови, щоб ті забули про війну та заспокоїлися.
На понад двохсот квадратних метрах прихистку коти почуваються як удома. Вони мають драбинки, лазалки, будиночки та м’якенькі місця для відпочинку. У прихисток «Маленький принц» можна прийти в гості та поспілкуватися з котами-переселенцями. Як говорить менеджерка з комунікації з міжнародними партнерами громадської організації «Порятунок тварин Харків» Ярина Вінтонюк, таке спілкування, тактильний контакт, іде котам тільки на користь і допомагає їм одужати. А вони зі свого боку дарують море позитиву й тепла.
Станом на сьогодні в прихистку мешкає понад дві сотні котів і п’ять сотень акваріумних риб-переселенців. Їхній порятунок із Костянтинівки був цілою спецоперацією, бо треба було так перевезти місткості з водою та рибками, щоб жодна не загинула.
Щоб погратися з котами й поспостерігати за акваріумами з рибками, до реабілітаційного центру приходять дітки та військовослужбовці. У «Маленькому принці» говорять, що на бійців дуже позитивно впливає фелінотерапія — лікування котиками. Тож громадська організація «Порятунок тварин Харків» чекає для спілкування з мурчиками військовослужбовців, хлопців і дівчат — усіх охочих поспілкуватися з пухнастиками й рибками.
Захопливі подробиці про мешканців ребцентру «Маленький принц» у подкасті «Накипіло вранці» розповіла менеджерка з комунікації з міжнародними партнерами громадської організації «Порятунок тварин Харків» Ярина Вінтонюк.


Етери

0%