play_arrow

Етери

Як Мальтійська служба допомоги підтримує Україну

micКирило Лукаш today12.06.2024 72

Тло
  • cover play_arrow

    Як Мальтійська служба допомоги підтримує Україну Кирило Лукаш


Мальтійська служба допомагає у прифронтових громадах Харківщини від початку повномасштабного вторгнення.

Гостем прямого денного етеру на Радіо «Накипіло» був заступник директора Мальтійської служби допомоги Олексій Побурко.

У звільнених селищах Дворічанської громади від ворожих військ жителів відділяє тільки річка Оскіл. Допомога тут потрібна постійно. Але через близькість до лінії зіткнення волонтерам часто складно дістатися до цих районів.

Набори гігієни, у яких засоби догляду за собою і побутова хімія, від Мальтійської служби нещодавно доставив її партнер — благодійний фонд «Харків з тобою».

З осені 2022 року Мальтійська служба допомагає в деокупованих населених пунктах Дворічанської громади. Спершу — генераторами, які виручали, коли не було електроенергії, а згодом — гігієнічними наборами.

Щоб пережити зимові холоди без світла й тепла, разом із регіональними партнерами, як-от БФ «Харків з тобою», Мальтійська служба доставляла цим людям зимові набори із пледами, павербанками, ліхтарями, пальниками для приготування їжі й іншим.

Дбати про себе, коли не вщухають обстріли, а навколо жодного вцілілого магазину, стає справжнім випробуванням. Власне, тому проєкт із роздачі гігієнічних наборів покликаний хоч трохи покращити побут людей і забезпечити базові потреби в неспокійних селах і містечках.

Цей проєкт Мальтійська служба реалізовує у співпраці з Malteser International за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt) та акції «Німеччина допомагає» (Aktion Deutschland Hilft).

Разом із локальними партнерами на Харківщині, Херсонщині й Запоріжжі людям видадуть 55 920 наборів із речами першої потреби. Засоби особистої гігієни, побутова хімія, дитячі підгузки, гігієнічні пелюшки й підгузки для дорослих — усі набори поділяють на сімейні, дитячі, для людей з інвалідністю й похилого віку.

Довідка. Мальтійська служба допомоги — це благодійна організація, яка працює в Україні вже 33 роки. Основні напрями роботи: щоденна благодійна кухня, допомога дітям в інтернатах і сиротинцях, бідним і самотнім людям похилого віку, особам з інвалідністю, а також навчання першої домедичної допомоги. З першого дня повномасштабної війни в Україні Мальтійська служба надає гуманітарну допомогу у прифронтових регіонах та опікується переселенцями. Крім того, нині активно працюють понад 70 пунктів надання психологічної допомоги, а також торік Мальтійська служба відкрила майстерню протезування для людей, які втратили кінцівки через війну.

Підтримати проєкти Мальтійської служби допомоги можна за посиланням.


Етери

0%