play_arrow

Етери

Як створити в офісі безбар’єрний простір

micВолодимир Носков today06.09.2023 104

Тло
  • cover play_arrow

    Як створити в офісі безбар’єрний простір Володимир Носков


Від закликів до конкретних кроків і рішень — так і хочеться сказати про процес розвитку безбар’єрного середовища в Харкові. Високі сходи до банку, недоступні сервіси в службі таксі, підвальне приміщення з крутими сходинками до магазину, непристосовані меню для широкого загалу клієнтів, коли пропозиції страв містяться за QR-кодом, вокзали із численними перешкодами — усе це серйозне свідчення неповаги до клієнтів, які мають інвалідність, до маломобільних людей, до травмованих ветеранів війни й до інших жінок і чоловіків, яким із тих чи тих причин можуть бути недоступними або малодоступними загальні послуги, сервіси й інфраструктура.

Активісти громадської організації «Доступно.UA» замислилися, скількох клієнтів утрачає бізнес через недоступність. Від 31,7 % — саме стільки людей належать до маломобільних груп населення.
Замисліться, що довше триватиме війна з росією, то більше ми матимемо людей, які користуються колісними кріслами, протезами рук і ніг, милицями та іншими спеціальними реабілітаційними засобами. Крім того, серед клієнтів побільшає незрячих ветеранів війни, з порушеннями слуху та іншими порушеннями здоров’я. Сподіваєтеся, що буде як раніше й вони відсиджуватимуться переважно вдома? Це ганебна думка. Одразу викидайте її з голови. Натомість, поки ще є час, робіть локації доступними для всіх відвідувачів. У цьому можуть допомогти активісти Бюро доступності від ініціативи «Доступно.UA».
Фахівці з безбар’єрності та питань інклюзії надають рекомендації представникам бізнесу, як зробити їхній офіс зручним і безбар’єрним, проводять для персоналу майстер-класи з коректної комунікації з різними клієнтами, одно слово — мотивують і заохочують до максимальної інклюзивності та дружньості до людей з інвалідністю. Як цього досягти — ми поговорили в подкасті «Накипіло вранці» із заступницею керівника організації «Доступно.UA» Наталею Пархитько.


Етери

0%