play_arrow

Етери

Як удома: у «Лавці деокупації» пропонують екологічно чисті смачні овочі

micВолодимир Носков today20.06.2024 70

Тло
  • cover play_arrow

    Як удома: у «Лавці деокупації» пропонують екологічно чисті смачні овочі Володимир Носков


Картоплю, цибулю, моркву, буряк, огірки, кабачки та свіжовикачаний мед пропонують харківцям купити за доступними цінами в «Лавці деокупації». Це спеціальна крамниця, де господарі можуть реалізовувати вирощену городину на землі села Студенок Ізюмського району.

«Лавка деокупації» — проєкт благодійного фонду «Волонтерська UА», що допомагає фермерам звільнених від російського ворога громад відродити господарства й підтримує їх під час війни. Насправді ідея відкриття магазину такого формату народилася минулого року. Тоді в Довгенькому місцева жителька Людмила пригостила вареною кукурудзою волонтерів, які допомагали з відновленням будинків. Членам команди «Волонтерська UА» кукурудза здалася настільки смачною, що вони запропонували жителям села Студенок допомогу із придбанням насіння, добрив та обладнання для теплиць, щоб селяни змогли вирощувати екологічно чисті овочі та спільно з волонтерами продавати їх у магазині Харкова. У межах пілотного проєкту «Лавка деокупації» свою продукцію реалізують сім фермерів зі Студенка. Але вже нині до організаторів надходять пропозиції від інших фермерів із Харківщини.

Поки що цей проєкт не є прибутковим. Його втілення підтримують благодійні фонди й грантові програми, з якими співпрацює «Волонтерська UА».

Партнерами проєкту є благодійний фонд «Волонтерська UА», IT-компанія Plarium, гуманітарна організація Nova Ukraine й House of Europe (програма Європейського Союзу, що пропонує можливості для творчості та професійного обміну українців).

У подкасті «Накипіло вранці» ви дізнаєтеся, хто вже встиг прийти до «Лавки деокупації» і що лежить на її прилавках, а також почуєте голоси як фермерок деокупованого села, так і продавчинь і покупців. У програмі розмовляли зі співорганізаторкою проєкту й волонтеркою благодійного фонду «Волонтерська UА» Мер’ям Йол.

Перші дні «Лавка деокупації» працювала із 12:00 до 20:00. За графіком роботи стежте на інстаграм-сторінці крамниці.


Етери

0%