play_arrow

Етери

Як жити громадам без військового ПДФО

micВолодимир Носков today27.09.2023 57

Тло
  • cover play_arrow

    Як жити громадам без військового ПДФО Володимир Носков


В останньому фінансовому кварталі цього бюджетного року місцеві бюджети можуть залишитися без податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) із виплат військовим. Це передбачено змінами до бюджету на 2023 рік, які уряд планує ухвалити до 1 жовтня. Проєкт бюджету на 2024 рік теж передбачає перерозподіл ПДФО із місцевих бюджетів до державного.
Двадцятого вересня Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт № 10037. Він передбачає передачу податку на доходи фізосіб із зарплат військових із місцевих бюджетів до спеціального фонду державного бюджету. У Комітеті з питань фінансів уже порахували, що завдяки перерозподілу вдасться залучити до спецфонду 25 мільярдів цього року й 100 мільярдів — у 2024-му.
Ініціатор законопроєкту, присвяченого перерозподілу коштів військового податку, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що збільшення доходів місцевих бюджетів від ПДФО із виплат військовим пов’язане з тим, що держава збільшила видатки на зарплати бійців. Він наголосив, що згідно із законопроєктом ПДФО переспрямують до державного бюджету тільки протягом четвертого кварталу 2023 року й усього 2024-го. За ці гроші держава збільшить фінансування проєкту армії дронів і виробництво військової техніки й боєприпасів.
Очільники великих міст і громад уже підраховують, наскільки зменшиться прибутковий складник їхніх бюджетів і на чому їм доведеться економити, щоб водопостачання було постійним, на вулицях працювало освітлення, а підтримка ЗСУ не припинялася.
В уряді заспокоюють голів великих міст і громад: обіцяють компенсації для місцевих бюджетів, які втратять значну частину прибутків.
А тим часом у громадах Харківщини ведуть свої розрахунки, як фінансуватимуть постачання води в житло людей, освітлення вулиць, маючи недофінансування бюджету через забраний військовий податок ПДФО до центрального кошторису.
У подкасті «Накипіло вранці» очільник Нововодолазької селищної тергромади Олександр Єсін і перший заступник голови Лозівської міської громади Олександр Жидков розповіли, як може позначитися на житті громад передача військового податку з регіонів у центральний кошторис.


Етери

0%