play_arrow

Етери

«Євродонбас» — справжня історія Донбасу

micКирило Лукаш today13.10.2023 122

Тло
  • cover play_arrow

    «Євродонбас» — справжня історія Донбасу Кирило Лукаш


Тринадцятого жовтня в Харкові о 19:00 в «ART AREA ДК» відбудеться спеціяльний показ документальної стрічки «Євродонбас» за участи її творців.

Режисер і сценарист фільму «Євродонбас» Корній Грицюк в етері Радіо «Накипіло» розповів Кирилові Лукашу, що в документальній стрічці йдеться про справжню історію модернізації та індустріалізації Донеччини й Луганщини. Про те, як іще задовго до совєцької влади завдяки європейським та американським інвестиціям цей край перетворився на один з індустріальних центрів України. Це кіно про те, як совєцька пропаганда привласнила всі ці здобутки собі й перетворила цей край на вітрину «совєтчини» й сталінської індустріалізації. Водночас стрічка вийшла чесною, без загальної ідеалізації європейського досвіду. Фільм планують випустити й на широкий загал в інтернеті після прокату в кінотеатрах.

Синопсис звучить так:

«Документальний фільм “Євродонбас” — це не просто спростування міфів і фейків. Це пошук історичної правди, відновлення проєвропейської ідентичности промислового Донбасу.

Остгейм, Лібенталь, Нью-Йорк, Блюменфельд, Бунге, Марієнталь — чи чули ви про такі міста та села… Донбасу? Навряд чи, бо майже всі вони в совєцькі часи дістали типові комуністичні та “антибуржуазні” назви, як-от Новгородське або Юнокомунарівськ. Отримали вони й вигадану проросійську історію, яку, на жаль, отримав і весь Донбас, перетворившись на найбільш міфологізовану совєцьку територію, унікальну та недоторканну фортецю “русского міра”».


Етери

0%