play_arrow

Етери

Юрій Шевельов — великий і значущий

micКирило Лукаш today15.08.2023 160

Тло
  • cover play_arrow

    Юрій Шевельов — великий і значущий Кирило Лукаш


Днями в Центральній науковій бібліотеці ХНУ ім. В.Н. Каразіна відбулася чергова акція в межах фестивалю «П’ятий Харків», що його ініціюють Харківський літературний музей і письменник Сергій Жадан. «Хто такий Юрій Шевельов і чому Харків п’ятий» — такою була тема зустрічі.

У денній студії Радіо «Накипіло» ми говорили про видатну постать професора Шевельова, про його значення в історії української та світової науки, культури, політики та вплив ідей професора на сьогодення України.

Професор Юрій Шевельов — видатний український славіст-мовознавець; історик української літератури, літературний і театральний критик; доктор філософії; професор Гарвардського й Колумбійського університетів; почесний доктор Альбертського, Лундського, Харківського університетів і НУ «Києво-Могилянська академія»; член Американського лінгвістичного товариства, Польського інституту мистецтв і науки в США; іноземний член Національної академії наук України; президент Української вільної академії наук; активний учасник наукового та культурного життя української еміграції. Автор низки фундаментальних мовознавчих праць: «Нарис сучасної української мови» (1951), «Передісторія слов’янської мови: історична фонологія загальнослов’янської мови» (1965), «Історична фонологія української мови» (1979).

Співрозмовниками прямого етеру стали мовознавці Катерина Каруник і Сергій Вакуленко.


Етери

0%