play_arrow

Етери

Жнива на Харківщині: як аграрії дають собі раду

micВолодимир Носков today21.08.2023 155

Тло
  • cover play_arrow

    Жнива на Харківщині: як аграрії дають собі раду Володимир Носков


В аграрному підприємстві «Колос» відновлюють поля і техніку після навали росіян.
Днями колектив одного з найбільших аграрних підприємств Харківщини «Колос» відсвяткував обжинки. Радіють, що їм удалося, попри всілякі негаразди, пов’язані з війною, зібрати непоганий урожай ранніх зернових. Їхні основні поля розташовані в Лозівському й Ізюмському районах.
«Нині намолочено 12 тисяч тонн пшениці — це на 10 % більше, ніж у два попередні роки», — говорить директор ТОВ «Колос» Андрій Воронкін. Він розповідає, що того року навіть на окупованих територіях його працівникам удавалося вирощувати зерно.
«Це було дуже важко. Зв’язку не було, захист для рослин і саме насіння передавали різними секретними шляхами. Але попри складність підприємство працювало. І коли українські захисники вигнали окупантів із села Плоске, що у Великобурлуцькій громаді, ми змогли і зібрати врожай, і встигли висадити соняшник, який також згодом зібрали. Тепер ми працюємо повністю, стовідсотково, на всіх землях Куп’янського району. А в Балаклійській громаді, у селах Асіївка й Петрівське, було набагато складніше: там скосили посіви й замінували поля. Після того як наші збройні сили звільнили ці населені пункти, ми побачили там одні руйнування», — згадує Андрій.
Команда «Колосу» лагодить техніку, ремонтує складські приміщення і береться за гуманітарне розмінування своїх ланів. Для цього Андрій Воронкін створив підприємство «Гуманітарна безпека». Він вирішив, що не може чекати, поки у військових саперів або фахівців ДСНС з’явиться час на очищення сільськогосподарських угідь від вибухонебезпечних предметів. Державі потрібен хліб, людям – робота. А чекати – це жити в суцільних збитках. Тому віддав п’ятьох чоловіків на спеціальне навчання саперської справи, і тепер вони обстежують поля на небезпечне залізяччя та ведуть гуманітарне розмінування територій.
У подкасті «Накипіло вранці» керівник підприємства «Колос» Андрій Воронкін розповідає захопливі історії, як його співробітникам удавалося працювати в окупації, як аграрії викрали в росіян техніку, щоб потім відремонтувати й передати українським захисникам.


Етери

0%