Тексти

У Печенігах на Харківщині усувають наслідки обстрілу ліцею, де нещодавно відкрили освітній простір

today20.03.2025 о 19:20 2722

Тло

Ліцей у Печенігах, де під час повномасштабної війни провели реконструкцію, 17 березня пошкодили вдруге: російські окупанти завдали удару дронами.

Як розповів Радіо «Накипіло» печенізький селищний голова Олександр Гусаров, ліцей у Печенігах уже відновлювали після російських обстрілів у 2022 році. За його словами, тоді громаді вдалося знайти партнерів, які інвестували мільйони гривень у відновлення. Гусаров перерахував, що саме тоді відновлювали.

«Це 2 400 квадратних метрів покрівлі, 87 склопакетів, вхідна група повністю. Це сталося завдяки нашим партнерам — компанії Save it та IT-компанії, яка допомогла нам відкрити сучасний освітній простір, розрахований на 150 учнів одночасно. Я хочу сказати, шо для нас це серйозний удар. Нині ми ліквідуємо наслідки, будемо підраховувати наші збитки», — прокоментував Гусаров.

У громаду телефонували організації, які раніше співпрацювали й допомагали відновлювати навчальний заклад, щоб висловити слова підтримки.

«Вони також із болем у серці бачили ці новини з наших соціальних мереж. Там, де вони ремонтували покрівлю, вклали великі гроші. Їм також боляче дивитися на те, що зруйновано. Звісно, вони поспівчували нам. Можливості нині, на жаль, немає у багатьох партнерів-донорів. Але ми сподіваємося, що десь нас почують. Ми завжди готові до співпраці», — сказав Гусаров.

Ліцеїсти повторно зруйнованого навчального закладу поки що навчаються в онлайн-форматі з огляду на безпеку та пошкодження споруд і комунікацій. Селищна рада чекатиме оцінки експертів щодо тримальних конструкцій. Крім того, потрібен ремонт спортивних залів і покрівлі, яка загорілася внаслідок улучання.

«Я дякую нашим рятувальникам. Хлопці дуже швидко впоралися із цією пожежею. Саме тому й уберегли комунальне майно нашого закладу. Я за це дуже вдячний ДСНС», — зазначив Олександр Гусаров. 

Починати відновлення будівлі доведеться з нуля: крім висновку експертів, потрібно створювати проєктно-кошторисну документацію і шукати можливості фінансування.

«У нас бюджет громади досить обмежений. Ми будемо звертатись як до обласної військової адміністрації, обласної ради, так і до наших партнерів, спонсорів. Будемо запрошувати їх до співпраці. Якщо знайдуться такі донори, ми будемо дуже вдячні. Для нас це велике навантаження на бюджет», — поділився в етері Радіо «Накипіло» Олександр Гусаров.

Нагадаємо, 17 березня російські терористи завдали ударів двома безпілотниками типу «Шахед» по печенізькому ліцею. Унаслідок удару зайнявся дах, пошкоджено вікна й двері. У січні цього року за підтримки міжнародних благодійних фондів у ліцеї відкрили безпечний освітній простір.

Фото: Олександр Гусаров, печенізький селищний голова / Telegram

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

У Харкові створюють «Картку ветерана»: у чому суть проєкту

«Картку ветерана» створюють на основі платформи «Картка харків’янина» з додаванням модулів з окремими послугами для ветеранів. Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів заступник харківського міського голови з питань доступності, ветеранської політики та внутрішньо переміщених осіб Юрій Шпарага. Планується, що розроблять як пластикову, так і електронну версію «Картки ветерана». Міська влада має домовленості з представниками бізнесу щодо знижок і бонусів для ветеранів. Деякі підприємці погодилися надавати більшу знижку за «Карткою […]

today20.03.2025 601

0%