Родина української журналістки Вікторії Рощиної наполягла на додатковій ДНК-експертизі, оскільки не вважає результати проведеного дослідження вичерпними.
Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Ярослав Юрчишин.
«Родина продовжує дослідження. І зараз Франція погодилась привести додаткову експертизу, щоб точно переконатися. Адже росія часто застосовує тактику підміни тіл. Важко сказати, чи просто зі своєї якоїсь більш прихованої мети, щоб важче було встановити її злочини, чи з банальної безалаберності… Родина наполягає на тому, що до кінця результатів цієї експертизи вони не готові вважати Вікторію загиблою. Родину можна лише підтримати і всіляко зрозуміти їхні намагання з’ясувати правду», — пояснив народний депутат.
Вікторія Рощина потрапила в полон у серпні 2023 року, після того, як вдруге вирушила на окуповані території. Родина отримала звістку про смерть Вікторії у жовтні 2024-го. Відтоді триває розслідування її загибелі.
«Тоді батько Вікторії вперше отримував офіційну інформацію від російських збройних сил про те, що донька загинула під час епатування з Таганрога до москви. Ми сподівалися, що коли буде можливість отримати тіло, до розслідування дадуться додаткові факти, завдяки яким можна було б встановити причину смерті. Хоча за будь-яких обставин тут йдеться не про природню смерть, а про насильницьку. Є дуже багато причин вважати, що це зумисне вбивство, вчинене країною-агресором росією. Прізвища тюремників, прізвища тих, хто був причетний, — це ще питання, яке доведеться розслідувати і з’ясовувати», — додав Ярослав Юрчишин.
Тіло журналістки довго не повертали — спеціально, щоб приховати сліди злочину, упевнений народний депутат.
«Дуже чітко проглядається нелюдська тактика приховування злочинів. Це тримати до того моменту, щоб у нас не було додаткових прямих фактів звинуватити росіян у вбивстві. Хоча це вбивство. Ми розуміємо, що були нелюдські умови утримування, Вікторія змушена була оголошувати голодування, протестуючи проти таких умов. Це те, що ми знаємо зі свідчень тих, хто утримувався разом з нею, безпосередньо з самих контактів російської сторони з родиною», — пояснив Ярослав Юрчишин.
За його словами, у російських катівнях перебуває понад 30 українських медійників.
«Важливо на всіх міжнародних майданчиках згадувати ще щонайменше 30 цивільних журналістів-заручників. По деяких з них, як, наприклад, по Дмитру Хилюку чи Ірині Левченко, досі росія не визнала офіційно, що вона їх утримує. В нас є ця інформація лише через гуманітарні організації, чи через дані тих, хто був звільнений раніше і перетинався в місцях утримання з цими журналістами. Загалом понад 30 журналістів — це не комбатанти, це не в’язні війни, це цивільні заручники, яких росія просто утримує, тиснучи і на них, і на їхніх родичів», — каже депутат.
Фото: Фейсбук Вікторії Рощиної
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»