Тексти

Театральна спільнота України вимагає підтримки театрів у Харкові: що відповідає влада

today30.04.2025 о 17:55 113

Тло

Актор Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, а також педагог і заслужений артист України Олег Стефан закликав начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова та Харківську облраду не принижувати працівників театрів Харкова, підтримати їх фінансово та сприяти в бронюванні від мобілізації.

Питання харківських театрів Олег Стефан прокоментував в етері Радіо «Накипіло».

«Насправді мені дуже дивно. Харківський регіон дуже близько до фронту, утім, зрештою, прилітає у всі регіони країни: і в Одесу, і в Кривий Ріг, і в Дніпро, а нещодавно в Суми… У Харків дуже часто прилітає, але це не підстава для приниження моїх колег не фінансуванням їх. Усі обласні центри намагаються це робити», — сказав Стефан.

Очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у коментарі журналістам 29 квітня зазначив, що ОВА надає театрам грошову підтримку на рік, а ті самостійно мають планувати свої фінанси та бюджет. За його словами, театрам Харкова, які представили плани функціонування та розвитку, нададуть додаткове фінансування.

«Наприклад, театр представив свій план на рік, і сказав: “Для успіху та виживання ми хочемо поставити такі спектаклі й вистави. Будь ласка, допоможіть нам”. Ми сказали: “Так, прорахуйте, що вам фактично потрібно. Чи нові костюми, якесь обладнання нове і все інше?”. До нас звернулися два театри. Ми нині виходимо з пропозицією до профільних комісій щодо підтримки, тому що театри абсолютно чітко розуміють свій план дій, свої плани вистав, як вони функціонуватимуть тощо», — зазначив Синєгубов.

Відповідаючи на запитання про бронювання працівників від мобілізації, начальник ОВА сказав, що відповідна комісія найближчим часом розгляне питання щодо двох театрів.

«Чи є театри критичною інфраструктурою під час воєнного стану? Ідемо сухо за тими критеріями, які визначено нормативно-правовою базою. У нас є театри, які підпадають під ці критерії. На найближчій комісії з визнання критичності та надання бронювання працівників розглянуть фактично вже два театри. Це не проблема для нас. Ми хочемо зворотний зв’язок із цими самими театрами. Бронювання — це ж не самоціль. Бронювання для чого? Для того, щоб і не працювати, і не йти воювати, захищати країну? Ну це така справа…» — сказав начальник ОВА.

За його словами, у всіх театрах Харкова підлягають бронюванню приблизно 27 людей.

Нагадаємо, працівники театрів у Харкові не раз порушували питання відновлення роботи на власних сценах і повідомляли про низькі зарплати. Зокрема, для театру ляльок збирали гроші колеги з театрів інших регіонів. У відповідь на запити від медіа в Харківській ОВА закликали дієвців культури шукати інші джерела фінансування, подаватися на грантову підтримку.

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

Головні фахівці силових структур отримують удвічі більшу зарплату, ніж у міністерствах 

Головні фахівці правоохоронних та антикорупційних органів отримують удвічі вищі зарплати, ніж службовці на аналогічних посадах в інших центральних відомствах. У регіонах зарплати взагалі нижчі вчетверо. До такого висновку дійшли журналісти Texty.org.ua, проаналізувавши понад 60 тисяч декларацій головних фахівців державних органів української влади. За даними журналістів, більшість головних фахівців на держслужбі отримує 15 000–25 000 гривень на місяць. Зокрема, найвищі середні зарплати зафіксовано в таких органах: Національна комісія, що здійснює регулювання […]

today30.04.2025 58

0%