Актор Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, а також педагог і заслужений артист України Олег Стефан закликав начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова та Харківську облраду не принижувати працівників театрів Харкова, підтримати їх фінансово та сприяти в бронюванні від мобілізації.
Питання харківських театрів Олег Стефан прокоментував в етері Радіо «Накипіло».
«Насправді мені дуже дивно. Харківський регіон дуже близько до фронту, утім, зрештою, прилітає у всі регіони країни: і в Одесу, і в Кривий Ріг, і в Дніпро, а нещодавно в Суми… У Харків дуже часто прилітає, але це не підстава для приниження моїх колег не фінансуванням їх. Усі обласні центри намагаються це робити», — сказав Стефан.
Очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у коментарі журналістам 29 квітня зазначив, що ОВА надає театрам грошову підтримку на рік, а ті самостійно мають планувати свої фінанси та бюджет. За його словами, театрам Харкова, які представили плани функціонування та розвитку, нададуть додаткове фінансування.
«Наприклад, театр представив свій план на рік, і сказав: “Для успіху та виживання ми хочемо поставити такі спектаклі й вистави. Будь ласка, допоможіть нам”. Ми сказали: “Так, прорахуйте, що вам фактично потрібно. Чи нові костюми, якесь обладнання нове і все інше?”. До нас звернулися два театри. Ми нині виходимо з пропозицією до профільних комісій щодо підтримки, тому що театри абсолютно чітко розуміють свій план дій, свої плани вистав, як вони функціонуватимуть тощо», — зазначив Синєгубов.
Відповідаючи на запитання про бронювання працівників від мобілізації, начальник ОВА сказав, що відповідна комісія найближчим часом розгляне питання щодо двох театрів.
«Чи є театри критичною інфраструктурою під час воєнного стану? Ідемо сухо за тими критеріями, які визначено нормативно-правовою базою. У нас є театри, які підпадають під ці критерії. На найближчій комісії з визнання критичності та надання бронювання працівників розглянуть фактично вже два театри. Це не проблема для нас. Ми хочемо зворотний зв’язок із цими самими театрами. Бронювання — це ж не самоціль. Бронювання для чого? Для того, щоб і не працювати, і не йти воювати, захищати країну? Ну це така справа…» — сказав начальник ОВА.
За його словами, у всіх театрах Харкова підлягають бронюванню приблизно 27 людей.
Нагадаємо, працівники театрів у Харкові не раз порушували питання відновлення роботи на власних сценах і повідомляли про низькі зарплати. Зокрема, для театру ляльок збирали гроші колеги з театрів інших регіонів. У відповідь на запити від медіа в Харківській ОВА закликали дієвців культури шукати інші джерела фінансування, подаватися на грантову підтримку.
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»