play_arrow

Етери

Письменницю Вікторію Амеліну поховають у Львові

micВолодимир Носков today03.07.2023 44

Background
  • cover play_arrow

    Письменницю Вікторію Амеліну поховають у Львові Володимир Носков


Українську письменницю і поетку Вікторію Амеліну, яка під час війни долучилася до правозахисту, поховають у середу на Личаківському цвинтарі у Львові. Про це стало відомо від її колег і друзів із PEN Ukraine. Напередодні стало відомо, що 1 липня в лікарні імені Мечникова у Дніпрі перестало битися серце письменниці Вікторії Амеліної. Її життя обірвалося через поранення, несумісне із життям, спричинене ракетним ударом російських окупантів по ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року.

Через повномасштабну війну росії проти України Вікторія Амеліна стала не тільки письменницею — з літа 2022-го вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds. Вікторія разом із командою працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на Сході, Півдні й Півночі України, зокрема в Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка. Водночас Вікторія розпочала роботу над своєю першою книжкою у жанрі нонфікшн англійською мовою War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War, яка незабаром має вийти друком за кордоном. У цій книжці Вікторія розповідає про українських жінок, які документують воєнні злочини, та їхнє життя під час війни. Також письменниця активно займалася адвокаційною роботою: зверталася до урядів інших країн про надання зброї Україні, а також вимагала справедливості й створення спеціального міжнародного трибуналу для усіх винуватців російських воєнних злочинів проти України, говорила про спільну антиколоніальну боротьбу українців та інших народів світу. Як розповіла в подкасті, присвяченому пам’яті Вікторії Амеліної, поетеса й редакторка дитячої літератури видавництва Vivat Олена Рибка, завдяки неймовірним старанням Вікторії, що розпитувала батьків Володимира Вакуленка, удалося встановити точне місце схованки щоденника дитячого письменника. Їй дуже хотілося видати щоденник Володимира Вакуленка. У цій книзі навіть планувалася передмова Вікторії Амеліної.

Тепер, як говорить Олена Рибка, «смерть Вікторії внесла останні корективи і в книжку пам’яті Володимира Вакуленка-К.: її передмова зі словами «А поки письменника читають, він живий» тепер завершуватиметься повідомленням про черговий воєнний злочин, який забрав життя 13 осіб, зокрема й самої Вікторії Амеліної».


Етери

0%