Без осуду й з повагою до кожної жінки Володимир Носков
На Харківщині працюють гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу. У них жінки можуть анонімно й конфіденційно отримати медичні та психологічні послуги в разі домашнього або гендерно зумовленого насильства. Тут їх підтримає медичний персонал, який пройшов спеціальне навчання з медико-психологічної допомоги потерпілим від насилля.
Безбар’єрні кабінети працюють цілодобово на базі приймальних і гінекологічних відділень жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, а також міських перинатальних центрів. Станом на сьогодні в Україні вже працює 86 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу.
Що ж до Харківської області, то такі є в Ізюмській центральній міській лікарні Піщанської Богоматері в Лозівському територіальному медичному об’єднанні, що на базі Богодухівської центральної районної лікарні, а також у Чугуївській центральній лікарні імені Кононенка. Не менш важливим є те, що простір цих кабінетів доступний і зручний для жінок з інвалідністю та маломобільних категорій. Для них є обладнання, що трансформується за потреби, зокрема — клієнток із порушеннями опорно-рухового апарату.
Як працює один із таких кабінетів у Чугуївському районі — розповіла виконувачка обов’язків завідувача акушерсько-гінекологічного відділення Чугуївської центральної лікарні Надія Алєксєєва.
Гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу обладнали Український жіночий фонд і благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в межах заходів гуманітарного реагування UNFPA і Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського Союзу й Міністерства закордонних справ Данії, Франції та Республіки Корея.