Маніфест сталого миру Кирило Лукаш
У Харкові презентували Маніфест сталого миру. Ініціяторами та творцями документа стали громадянська мережа «Опора» й міжнародний фонд «Відродження».
Українці стали суб’єктами історії, а отже, світ має звикнути, що «нічого про Україну без України». Вихід на кордони 1991 року — важлива, але недостатня умова настання миру, адже росія у своєму сучасному стані й розмірах неодмінно намагатиметься розширювати поле власних хижацьких інтересів коштом сусідніх держав.
Саме тому представники українського громадянського суспільства спробували окреслити межі української перемоги. Маніфест має два розділи, у яких, зокрема, ідеться про відповідальність за війну й забезпечення сталого миру. Документ порушує питання, пов’язані з покаранням за злочини агресії, воєнні злочини, злочини проти людяності й геноцид, відшкодуванням Україні з боку рф завданих нею матеріальних і моральних збитків. Також автори наголошують на потребі ізоляції, виведення рф з міжнародних організацій і зниження її статусу в них тощо.
У прямому етері Радіо «Накипіло» маніфест обговорили з Тарасом Стецьківим, народним депутатом України п’яти скликань, й Олексієм Ковжуном, медіяекспертом і політичним консультантом.