play_arrow

Пліч-о-пліч

Карта ветеранського бізнесу

micВолодимир Носков today06.11.2023 192

Background
  • cover play_arrow

    Карта ветеранського бізнесу Володимир Носков


Пригостять кавою й тістечками, запросять на експрес-стрижку, запропонують тату… Або так: до вас приїдуть, щоб вивезти сміття, а потім ви можете замовити обробку сільськогосподарських земель. А якщо зі здоров’ям геть зле, то хутчіш на реабілітацію. Усе це пропонують ветерани війни — власники підприємств, що залишили інформацію на інтерактивній карті ветеранських бізнесів. А ви можете в зручний спосіб скористатися мапою та прийти в гості до ветеранських фірм.

Трохи більш як рік тому Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів запропонував свою першу й на тоді масштабну в Україні програму ветеранського бізнесу «Варто». Сума фінансування на початку запуску становила від 500 тисяч до 1 мільйона гривень. Цього року вона зросла до 3 мільйонів гривень. Так по всій Україні стали з’являтися перукарні, кав’ярні, швейні майстерні, підприємства з вивезення відходів, організовані ветеранами війни або їхніми дружинами з дітьми.

Зазвичай вони навіть через бізнес намагаються допомагати своїм побратимам. Хтось шиє спальники чи спорядження хлопцям, а інші безоплатно постачають продукцію в лікарні та шпиталі. Є й ті, хто левову частку прибутку відразу перераховує на потреби підрозділів, де самі служили. Зрештою відкрита ветераном або ветеранкою фірма — це не просто бізнес, а можливість працевлаштування інших мілітарі-людей, що повернулися з фронту. Для них це — одна з багатьох ланок процесу реабілітації та відчуття, що ти потрібен, можеш бути корисним своїй сім’ї, продовжуєш боротьбу, допомагаючи війську!

Погодьтеся, що мати ідею власного бізнесу й відкрити його — це ще замало для успіху проєкту. Потрібно, щоби продукція фірми продавалася, послуги мали великий попит, а від замовників не було спочинку. Тож буквально днями презентували інтерактивну мапу ветеранських бізнесів. Це спільний проєкт Українського ветеранського фонду, ІТ-компанії ЛУН і всеукраїнського цифрового сервісу таксі Uklon. На одній платформі зібрали бізнеси, які запустили в різних регіонах України ветерани та їхні сім’ї. Станом на сьогодні інтерактивна карта налічує 77 фірм, але вона постійно поповнюватиметься цікавими пропозиціями. У Ветеранському фонді звертають увагу на те, що з міркувань безпеки бізнеси, які працюють близько до зони бойових дій, не маркуються. Поки що найбільше представлено ветеранських фірм із Києва, а харківських — тільки сім.

У подкасті «Пліч-о-пліч» докладніше поговорили про нещодавно презентовану карту ветеранських бізнесів і дізналися, що пропонують ветерани з Харківщини.

Учасники подкаст-зустрічі:

– заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Мінветеранів Каріна Дорошенко;

– засновник Центру реабілітаційної медицини, кандидат медичних наук Олександр Марков. Він двічі — 2015 року й на початку повномасштабного вторгнення — долучався до команди лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова й оперував важкопоранених бійців;

– кураторка Центру міських досліджень «ЛУН Місто» Анна Денисенко.

За цим посиланням — мапа.


Пліч-о-пліч

0%