Реорганізація педуніверситету чи знищення вишу? Володимир Носков
Студенти й випускники Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди в соціальній мережі Facebook під гештеґом #SaveSkovorodaUniversity висловлюють підтримку незалежності освітнього закладу, що десятиліттями готує шкільних учителів. Відомі громадські діячі, обласні депутати й письменники обурюються через плани Міністерства освіти й науки приєднати виш до Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
А річ у тім, що наприкінці грудня минулого року стало відомо, що в Міносвіти серйозно обговорюють можливість приєднання сковородинівського вишу до Каразінського університету. У МОН назвали це посиленням потенціалу освітнього закладу, а в колективі педагогічного вишу вважають цей процес не інакше як ліквідацією закладу, що готує вчителів і вихователів.
Двадцять шостого грудня під час конференції трудового колективу науковці, викладачі й студенти різних факультетів проголосували проти об’єднання з каразінцями. Вони впевнені: під час війни фах учителя — надзвичайно важливий, особливо бракує педагогів у деокупованих селах і містах, тож вищий заклад не можна нищити під приводом реорганізації чи модернізації.
Не задовго до святкування Нового року в Харків приїздив заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький, щоб поговорити про процес інтеграції двох університетів із ректорами обох вишів і керівництвом області. Відомо, що під час обговорення проблемного питання так і не дійшли спільної думки: у Каразінському університеті вислухали міркування заступника міністра освіти й чекають остаточного рішення МОН, а в педагогічному — категорично проти. Голова обласної ради депутатів Тетяна Єгорова-Луценко на зустрічі з Михайлом Винницьким просила Міносвіти зачекати з таким рішенням хоча б рік, бо статистика, яку озвучує міністерство, не настільки трагічна, щоб починати реорганізацію університетів саме з Харківщини.
Раніше в повідомленні пресслужби Міністерства освіти й науки йшлося про те, що «інформація про знищення освітнього закладу не відповідає дійсності». Розглядають об’єднання, потребу якого пояснюють «сучасними викликами й соціально-демографічними змінами».
Готуючись до програми, ми запрошували заступника міністра освіти й науки Михайла Винницького долучитися до діалогу. Спочатку його комунікаційники пообіцяли нам коментар посадовця, а згодом змінили намір. Однак ведучий подкасту «Накипіло вранці» Володимир Носков зміг розпитати про ситуацію, що склалася навколо педуніверситету, керівника освітнього закладу. У гостях — ректор ХНПУ ім. Г.С. Сковороди й доктор педагогічних наук Юрій Бойчук.