play_arrow

Етери

На Харківщині зросла кількість хворих на туберкульоз

micВолодимир Носков today11.03.2024 55

Background
  • cover play_arrow

    На Харківщині зросла кількість хворих на туберкульоз Володимир Носков


«Так! Ми можемо зупинити туберкульоз!» — під таким гаслом проходить щорічний місячник боротьби з туберкульозом. У березні, напередодні відзначення Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу (у календарі ця дата — 24 березня), лікарі-фтизіатри та представники профільних громадських організацій і Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) звертають увагу на проблеми виявлення туберкульозу й потребу його вчасного лікування.

Як говорять фахівці, історично спалахи туберкульозу відбуваються в умовах воєн. Певні підвищення показників захворюваності на інфекційну хворобу спостерігають в Україні й під час вторгнення росіян. За даними Центру громадського здоров’я, 2023 року захворюваність на туберкульоз зросла на 87,3%, найбільше — в Ізюмському районі (у 2,7 раза) й місті Харкові (у 2,2 раза).

Серед захворілих залишається високою питома вага епідемічно небезпечних бацилярних форм туберкульозу: 67,5% хворих виділяли збудника в навколишнє середовище. Однак лікарі-фтизіатри переконані, що сучасні методики лікування, охоплення профілактичним лікуванням контактних осіб і, зрештою, поінформованість населення про можливість проходження скринінгу й можуть допомогти впоратися з погіршенням епідеміологічної ситуації.

Ми поговорили з фахівчинею про те, що кожен із нас повинен зробити, щоб дізнатися, чи не захворів на туберкульоз. У подкасті «Накипіло вранці» взяла участь завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ганна Сухорукова.


Етери

0%