В Ізюмі створюють музей окупації Марія Малєвська, Олександр Бринза
Агітаційні листівки, газети, сухпаї, прапори, однострої, шеврони, особисті речі окупантів — в Ізюмі створюють музей окупації.
Не тільки заради збереження того, що люди зазвичай виносять на смітник, але й задля того, щоби створити базу доказів. Щоб росія не мала жодного шансу назвати вторгнення «громадянським конфліктом» і «звільненням», а жертв російської окупації — «акторами». Як це було після бомбардування пологового будинку в Маріуполі.
Експонати для музею збирає видавець газети «Обрії Ізюмщини» Костянтин Григоренко. Нині зібрано вже понад 200 артефактів. Будівлю редакції сильно пошкоджено, тож збір проводять у спеціально відведеному приміщенні, адреси якого поки не розголошуватимемо.
Чи всі колаборанти та зрадники повтікали з Ізюму? Чи хтось іще й досі лишається в місті? Як у музеї окупації опинився прапор захара прілєпіна та стрічки для депіляції? Чи вже зацікавилися експонатами правоохоронці? Про все це й не тільки в сьогоднішньому репортажі з Ізюму. Рушаймо.
Ця програма виходить за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.