Як Український театр у Берліні рятує підлітків від булінгу й заохочує говорити українською Володимир Носков
Від волонтерської ініціативи для підлітків й аж до Українського театру в Берліні.
У столиці Німеччини вже майже три роки працює Ukrainisches Theater in Berlin (Український театр у Берліні). Він починався як мистецька студія для підлітків, але згодом додалася й доросла акторська трупа. До неї ввійшли волонтери й переселенці, що рятувалися з небезпечних міст України.
Іще 2022 року продюсерка Українського театру в Берліні й активістка Оксана Снідалова розповідала, що театр створювали як особливий спосіб культурних спротиву й оборони українських цінностей поза межами України. Її однодумцями у створенні театру, який сприяє особистісному та творчому розвитку, стало подружжя режисера Павла Кравців й акторки Ірини Волошиної. Спершу глядач у Берліні побачив виставу «Вакуум», сценарій для якої Павло Кравців написав разом із поеткою Ольгою Поворозник. Також підлітки спільно з дорослими театралами читали поезію Сергія Жадана й уривки з його п’єси «Вісім історій про Юру Зойфера».
Театральна педагогиня Ірина Волошина в підлітковій театральній студії допомагає юним українцям і українкам удосконалювати дикцію, українську мову й пластику тіла; одно слово, розкриває таланти молодих акторів й акторок. Днями на своїй фейсбук-сторінці вона написала, що підліткова студія Українського театру в Берліні готує нову виставу й для цього шукає виконавців і виконавиць ролей віком 11–16 років.
У подкасті «Накипіло вранці» говорили про театр як безпечну територію підлітків-біженців з України. На прямому зв’язку з Берліна були Оксана Снідалова, продюсерка Ukrainisches Theater in Berlin і пластунка, й Ірина Волошина, актриса театру та кіно і педагогиня.