play_arrow

Етери

День вишиванки в підземеллі Харкова

micВолодимир Носков today16.05.2024 19

Background
  • cover play_arrow

    День вишиванки в підземеллі Харкова Володимир Носков


День вишиванки в підземеллі. Погодьтеся, звучить дуже загадково. А насправді, як розповіла ініціаторка свята в Харкові та просвітянка Галина Куц, це просто безпекова вимога під час великої війни. Тому всі охочі о 15:00 зможуть зібратися в секретному підземеллі, щоби спільно сфотографуватися, розповісти одне одному про свої вишиванки й дізнатися про традиції вишивальниць і нові тренди українського національного одягу.

Згадайте, як до повномасштабного вторгнення ми разом ішли вишиванковою ходою центром Харкова, співали, танцювали, жартували й улаштовували перформанси. Це все обов’язково буде — тільки після нашої остаточної перемоги над російським ворогом.

До речі, ідею акції «Всесвітній день вишиванки» 2006 року запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Поштовхом до реалізації ідеї стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно вдягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора у всьому світі, а також прихильники України.

Гадаємо, у Харкові дуже багато охочих одягти вишиванку. Ведучий подкасту «Накипіло вранці» Володимир Носков із самісінького ранку вдяг вишиту сорочку. У подкасті організаторка Дня вишиванки в Харкові та членкиня ради харківської «Просвіти» Галина Куц розповіла, що з радістю розкаже, як долучитися до акції, тільки для цього треба написати їй у месенджер або в особисті повідомлення у фейсбуці. Вона попросила всіх учасників та учасниць вишиванкового свята в підземеллі дотримуватися правил безпеки й не поспішати відразу оприлюднювати фото й відео з ходи, а тільки через дві години після акції.


Етери

0%