play_arrow

Етери

Христина Семерин: «Харків повертає своє справжнє українське обличчя»

micКирило Лукаш today14.08.2024 101

Background
  • cover play_arrow

    Христина Семерин: «Харків повертає своє справжнє українське обличчя» Кирило Лукаш


У черговому епізоді «Накипіло вдень» у прямому етері були дослідниця, журналістка, колюмністка й есеїстка Христина Семерин і кураторка резиденції «Слово» Харківського літературного музею Влада Дерманська.

Христина стала ще однією гостею резиденції «Слово» й під час розмови розповіла про проєкти, над якими вона нині працює. Також дослідниця поділилася своїми враженнями від воєнного Харкова, адже для неї це перший візит до нашого міста.

Довідка:
Христина Семерин — українська дослідниця, журналістка, колюмністка й есеїстка.

Захистила дисертацію PhD на тему «Єврейський світ в українській малій прозі кінця ХІХ ст. — перших десятиріч ХХ ст.: мітопоетика, імагологія, естетика». Упорядниця і редакторка антології української короткої прози про євреїв, співавторка «Українського деколоніяльного глосарія». Авторка наративного проєкту «Українські вчені на війні» разом із науковцем Олексієм Болдирєвим і порталом «Моя наука». Редакторка п’яти томів видання «Геопоетичні студії» (2018–2022).

Працювала в Аугсбурзькому університеті в Німеччині, Індіянському університеті в Блюмінгтоні й Фордгемському університеті в Нью-Йорку (США), за стипендіями Think Visegrad Fellowship у Центрі східних досліджень у Варшаві (Польща), MICT Fellowship for Media Makers і стипендією «Віднова» в Україні. Викладала в університеті й працювала в івано-франківських медіа. Експертка Українського культурного фонду (2021–2022) та Українського інституту книги (із 2020). Співпрацювала з фондом «Демократичні ініціятиви» імені Ілька Кучеріва (2021–2023).

Фіналістка конкурсу «Кримський інжир / Qırım inciri» (2024), переможниця дослідницьких конкурсів «Відзнака імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського» (2021) від Музею Майдану, «Зберігаючи пам’ять про Голокост» (2019), конкурсу для арткритиків від скульптурного симпозіюму в Каневі (2021), літературного конкурсу «Витоки» (2014), призерка Stedley Art Critics Prize і десятка інших. Учасниця резиденції для критиків скульптури в Каневі, репортерської лабораторії пам’яті від видань Reporters і Gel[:b]lau в Берліні, The Kyiv Independent Journalism School, Harvard Ukrainian Summer Institute та інших. Має членство Української асоціяції юдаїки, Асоціяції славістичних, східноєвропейських та євразійських студій та Асоціяції єврейських досліджень (США).


Етери

0%