play_arrow

Пліч-о-пліч

Як стара аптека стала інклюзивним простором для близнюківських ветеранів

micВолодимир Носков today28.08.2024 75

Background
  • cover play_arrow

    Як стара аптека стала інклюзивним простором для близнюківських ветеранів Володимир Носков


Цього разу в подкасті «Пліч-о-пліч» поговорили про те, як живуть ветерани в селах і селищах. Дізналися, чи звертає увагу влада громад на безбар’єрність вулиць і магазинів, щоб воїни із травмами могли вільно пересуватися населеним пунктом, користуватися послугами крамниць і фельдшерських медичних пунктів. Також поцікавилися, чи є спеціальні програми підтримки ветеранів у селищній громаді, і розглянули ці питання на прикладі Близнюківської територіальної громади, що в Лозівському районі Харківщини.

У новому епізоді ведучий Володимир Носков мав бесіду з представниками близнюківського ветеранського руху — Андрієм Фурманом і Богданом Бухтатим.

Ветеран російсько-української війни Андрій Фурман започаткував громадську організацію «БАЗИЗ України» («Близнюківська асоціація захисників і захисниць України»). А згодом у нього виникла ідея створити ветеранський простір. Із цією ініціативою він прийшов до голови громади Геннадія Короля, учасника бойових дій. У результаті у близнюківців з’явився ресурсно-відновлювальний центр «Аптека».

У справі з розбудовою центру для захисників, що передбачала написання гранту та, власне, ремонтні роботи, йому вправно допомагав Богдан Бухтатий, директор Центру надання культурних послуг Близнюківської селищної ради. Тепер у колись занедбаному приміщенні старої аптеки поступово облаштовують безбар’єрний простір для ветеранів. Тут уже проходять консультації психолога, творчі гуртки й музичні вечори, які впевнено можна вважати арттерапією для військовослужбовців.

Ресурсно-відновлювальний центр «Аптека» для допомоги постраждалим від війни й підтримки ветеранів та їхніх сімей працює з квітня цього року. Безпечний простір з’явився завдяки участі в грантовому конкурсі від Cedos та Ukraine-Moldova American Enterprise Fund. Варто зазначити, що Близнюківська громада — одна з десяти громад-переможниць конкурсу на створення центру спільнототворення. Кожна із громад отримала грант у розмірі одного мільйона гривень.

За словами члена громадської організації «БАЗИЗ» Богдана Бухтатого, ветеранський простір завдячує своїй назві аптеці, яка колись працювала в цій будівлі. Кілька місяців знадобилося, щоби старе занедбане приміщення перетворити на безбар’єрне й зручне — з душовою кімнатою, залами й меншими локаціями для тренінгів і зустрічей ветеранів. Богдан Бухтатий сказав, що за цей час провели кілька толок разом із військовослужбовцями та їхніми родинами. Але стверджувати, що всі роботи завершено, іще не можна.

Ресурсно-відновлювальний центр «Аптека» може стати ефективною платформою для утілення ідей ветеранів Близнюківської громади, спонукати їх до працевлаштування, заняття спортом і проведення дозвілля із сім’єю. Це місце сили для воїнів. Тут готові підтримати, підбадьорити й бути поруч у складних життєвих ситуаціях.


Пліч-о-пліч

0%