Невидимі цивільні українці в заручниках росії Філіп Дикань
Тридцятого серпня світ відзначає Міжнародний день жертв насильницьких зникнень, який цього числа 2010 року затвердила Генеральна Асамблея ООН. В умовах російської агресії проти України проблема насильницьких зникнень, пов’язаних із затриманнями, арештами або викраденнями, украй актуальна.
Тисячі викрадених українців опинилися за ґратами російських тюрем за надуманими звинуваченнями. Точної кількості незаконно затриманих і засуджених цивільних не може назвати ніхто, а втім, правозахисники кажуть про десятки тисяч людей. Правових механізмів для їх звільнення немає. Порушуючи всі норми міжнародного права, росіяни затримують українців на тимчасово окупованих територіях, кидають їх за ґрати, піддають тортурам, судять і навіть убивають. Рідним майже нічого не відомо про їхні долі, оскільки російська влада не дає їм спілкуватися.
Громадські організації Common Sense Communications і PR Army ініціювали проєкт Art for Freedom: Unseen Civilians, щоби привернути увагу до ситуації з незаконно утримуваними українськими цивільними. Долі цих людей буде зображено у графічних роботах на виставках в Україні, Німеччині, Португалії та Франції. Потрібно розповісти історії простих людей, чиї життя зруйнували російські окупанти. А також мобілізувати міжнародний тиск на росію задля звільнення ув’язнених. Арткуратор проєкту — Олег Грищенко, художник, ілюстратор, співзасновник і співкуратор клубу ілюстраторів Pictoric.
Про те, як змусити країну-агресорку повернути незаконно утриманих громадян України, а також притягнути її до відповідальності, у вечірньому етері Радіо «Накипіло» поговорили з адвокаційною менеджеркою кампанії Where Are Our People? громадської організації PR Army Христиною Шкудор.