play_arrow

Етери

Смог у Харкові. Поради лікарки

mic Кирило Лукаш today04.09.2024 457

Background
  • cover play_arrow

    Смог у Харкові. Поради лікарки Кирило Лукаш


З кінця серпня жителі Харкова й області скаржаться на запах паленого, а також на дим у повітрі. Як розповів начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Артем Астахов, це через велику кількість пожеж на Харківщині. За минулий тиждень, згідно з даними рятувальників, на Харківщині сталося майже 500 загорянь в екосистемах. Серед них понад 20 — це загоряння лісів.

Одна з наймасштабніших лісових пожеж вирує в Оскільській громаді на Ізюмщині, куди її принесло з Донецької області. Вогонь охопив майже 5 000 гектарів, знищивши велику площу лісу.

У селі Студенок через лісову пожежу згоріло 250 будинків. Евакуйовано понад 600 людей. Постраждали місцева жителька й вогнеборець.

Напередодні начальник Харківської облвійськадміністрації Олег Синєгубов сказав, що особливо небезпечним є те, що загоряння поверхневе. Вогонь швидко рухається верхівками крон дерев. Окрім того, додаткову загрозу створює детонація вибухових пристроїв, залишених ворогом.

Саме внаслідок таких масштабних пожеж в області й відчутно дим на Харківщині. У будинкових чатах на це скаржаться жителі Олексіївки й Салтівки. Запах диму відчутно з вечора до ранку. Люди вимушені зачиняти вікна. Наскільки це шкідливо для здоров’я і що робити в цьому випадку — ми вирішили запитати пульмонологиню Євгенію Блокадзе, яка працює у міському пульмонологічному центрі.

Чим загрожує здоров’ю людини вдихання диму від лісових пожеж, наскільки сьогодні погіршилася якість повітря, на що саме скаржаться харківці й харківки через це, а головне — як можна уберегтися та зменшити наслідки для людського здоров’я — про все це у прямому денному етері на Радіо «Накипіло» говорили з Євгенією Блокадзе, лікаркою-пульмонологинею, кандидаткою медичних наук і доценткою катедри пропедевтики внутрішньої медицини Харківського національного медичного університету.


Етери

0%