Українська асоціація раннього втручання формує спільноту, щоб розвивати послугу в громадах Володимир Носков
Як важливо, щоб із перших днів про життя дитини турбувалися люблячі батьки. Такі, здавалося б, прості й усім зрозумілі речі, як годування, ігри та прогулянки, мають безліч можливостей для розвитку синочка або донечки. Проте іноді вони даються батькам важко. А що, якщо дитина народилася з порушеннями здоров’я (зі слабким зором чи його повною відсутністю, не чує або має порушення мобільності)? А можливо, дитина має певні особливості розвитку? У такому разі буденні клопоти батьків стають викликом для всієї сім’ї.
До кого звернутися? Кому довірити свої тривоги щодо розвитку маляти? Панікувати не потрібно. Зверніться до фахівців із раннього втручання. Мультидисциплінарні команди раннього втручання працюють у багатьох громадах Харківщини й України загалом. Це команди, до складу яких входять логопед, педіатр, психолог, фізичний терапевт і соціальний працівник. Їх готують спеціалісти-практики із благодійного фонду «Інститут раннього втручання».
Цьому інституту та його очільниці Ганні Кукурузі належить ще одна об’єднувальна ініціатива — Українська асоціація раннього втручання. Від серпня 2023 року асоціація займається гуртуванням фахівців із раннього втручання, щоб ця послуга стала доступною і якісною у всіх регіонах країни. Діти з порушеннями розвитку від народження до чотирьох років та їхні батьки матимуть постійний супровід, заняття і рекомендації від фахівців із раннього втручання.
У ранковому подкасті ми підбили підсумки роботи Української асоціації раннього втручання за 2024 рік. З’ясували, як асоціація сприяє розвитку й організації сімейно-центрованої допомоги дітям та їхнім батькам. Наші гості — виконавча директорка БФ «Інститут раннього втручання», президентка Української асоціації раннього втручання та докторка психологічних наук Ганна Кукуруза й координаторка Інституту раннього втручання та секретарка Української асоціації раннього втручання Олена Коваленко.