play_arrow

Пліч-о-пліч

Хаб «Повернення»: зустрінуть і підтримають ветерана

micВолодимир Носков today16.12.2024 42

Background
  • cover play_arrow

    Хаб «Повернення»: зустрінуть і підтримають ветерана Володимир Носков


Як же хочеться рідним обійняти й поцілувати захисника або захисницю і сказати: «З поверненням». Узяти за руку воїна в запиленій формі та разом зайти додому. Погодьтеся, про повернення з війни сьогодні мріють сотні тисяч українців. Ті, кому вже пощастило демобілізуватися, додають: повернення до розміреного способу життя у своєму місті або селі може бути не таким уже й легким.

Розуміючи важливість і чутливість питання повернення у цивільне життя для військовиків, громадські активісти створили у Височанській селищній громаді, що поблизу Харкова, хаб «Повернення». Тут відбуваються зустрічі побратимів, групові й індивідуальні заняття із психологами, консультації з питань соціальних пільг, семінари з написання грантів і бізнес-планування. Окремо є забави для дітей нинішніх бійців або учасників бойових дій.

Створенням простору для воїнів і проведенням різних заходів займається громадська організація «Асоціація молодіжних лідерів України» за підтримки громадської організації «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”». Запуск проєкту став можливим завдяки фінансуванню за грантовою програмою Українського ветеранського фонду на суму майже мільйон гривень. Тепер у відремонтованому приміщенні відбуваються найрізноманітніші зустрічі широкої тематики від партнерських організацій.

Про вплив громадських організацій на створення у Високому дружньої до ветеранів спільноти, а також про сам хаб «Повернення» ми розмовляли в подкасті «Пліч-о-пліч». Гостем став голова ГО «Асоціація молодіжних лідерів України» Микола Благовестов.

У цьому епізоді своїми думками поділився військовослужбовець Дмитро, родом із Високого. Він поміркував, яким може бути зв’язок між підтримкою громади та бійцем, що нині на передовій, а також розповів, які ідеї у нього виникають після участі в тренінгах хабу «Повернення».

Днями у своєму телеграм-каналі начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов сказав, що на Харківщині діє вісім ветеранських хабів, де учасники бойових дій можуть отримати різні консультації з питань соціального захисту. Однак у громадах нашого регіону ще немає ветеранських просторів, зведених за стандартом Мінветеранів. Отже, нині багато хто з керівників громад запитує, як правильно створити ветеранський простір.

Алгоритм дій викладено на сторінках методичного посібника «Як відкрити ветеранський простір». Серед його авторок — голова правління громадської організації «Простір можливостей» та очільниця Коаліції ветеранських просторів Оксана Коляда. Вона разом із фахівцями, що знаються на питаннях ветеранів, проводить спеціальні тренінги для голів громад. Серед організаторів навчання — тренери, які готуватимуть у різних регіонах фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Пані Оксана розказала нашим слухачам і слухачкам, як потрібно облаштовувати ветеранський простір.

У команді височанського ветеранського хабу «Повернення» сказали, що готові розвиватися заради ветеранів, чутимуть їхній досвід, а самі воїни знайдуть підтримку, знання та нові можливості для себе та своїх сімей.


Пліч-о-пліч

0%