Здавати кров — це один із донатів військовим Володимир Носков
Подарунки на Різдво — це не тільки про солодощі, іграшки чи гаджети людині, яку ти цінуєш, любиш і поважаєш. Виявляється, дуже потрібним і корисним подарунком може стати донорство крові. Цими днями розпочалася всеукраїнська ініціатива «Найтепліші дні донора». Її проводить платформа «ДонорUA» у партнерстві з регіональними службами крові.
Як пишуть на сайті проєкту «ДонорUA», наприкінці грудня і на початку січня запаси крові в лікарнях виснажуються. Особливо критично це для поранених військовослужбовців. Кров потрібна для екстреної допомоги постраждалим від ворожих обстрілів цивільним людям і дітям з онкологічними захворюваннями. В організації заохочують здати кров перед Різдвом як кожного й кожну з нас, так і зголоситися на участь у цій ініціативі приватні компанії та державні підприємства в межах корпоративної донації. Усі, хто здаватиме кров із 16 по 30 грудня, отримають подвійні бонусні бали, які зможуть обміняти на подарунки від партнерів «ДонорUA».
Про умови ініціативи «Найтепліші дні донора» говорили в ранковому подкасті з керівником комунікацій «ДонорUA» Володимиром Бірулею та директоркою Харківського обласного центру служби крові Оленою Малигон. У цьому медичному закладі фахівці заготовляють цільну кров, плазму й тромбоцитарну масу.
Ведуча випусків новин і подкастів Радіо «Накипіло» Аліка Піхтерева стала доноркою ще до повномасштабної війни. Попри певний страх перед уколом у вену вона що два місяці ділиться своєю кров’ю заради тяжкопоранених військовослужбовців і постраждалих унаслідок війни цивільних.
«Я дуже сильно хочу, щоб Україна перемогла, і я хочу жити в Харкові. Мені здається, такий варіант донату має бути на рівні з переказом 100 гривень на збір — так само віддаєш свою кров раз на два місяці. На мою думку, це мінімум із того, що може зробити цивільна людина для оборонців», — розповіла в подкасті Аліка Піхтерева про свою мотивацію бути постійною доноркою.
Щоби приєднатися до донації крові, потрібно зробити кілька кроків. Зареєструйтеся на платформі «ДонорUA». Знайдіть найближчий центр крові. Дізнайтеся, як підготуватися до донації, на сторінці чи сайті проєкту «ДонорUA». Ті, хто не може здавати кров, але бажає підтримати проєкт, можуть задонатити.
«Щоби здати кров, треба дотримуватися короткочасної та простої дієти, на що мало хто готовий зважитися під час різдвяно-новорічних свят. Люди споживають багато жирної їжі й уживають спиртне. Їм хочеться розслабитись. Через це в лікарнях після свят бракує крові, і пацієнти можуть стикнутися з браком продуктів крові або цільної крові. Тому ми запрошуємо перед святами стати донором і прийти до центрів служби крові у своїх містах або до локацій, де працюють фахівці із центрів крові», — пояснив задум ініціативи керівник комунікацій «ДонорUA» Володимир Біруля.
Харківський обласний центр служби крові працює з понеділка по суботу з 08:00 до 15:00. Тут готові приймати кров без перерв на свята. Для зручності записуйтеся.