Призабуті дідух, солом’яний «павук» і звізда знову в різдвяному декорі Володимир Носков
Сподіваємося, що в багатьох родинах зберігається традиція разом прикрашати ялинку й кімнати помешкання до Різдва Христового й Нового року. Це справжній ритуал зі сміхом і жартами: дістати запилений ящик з ялинковими іграшками та гірляндами, поставити його в центр вітальні й накинутися юрбою. Малеча з батьками обирають свої найулюбленіші розписані скляні кульки, фігурки янголів та казкових героїв, чарівний годинник, Санту з оленями і, нарешті, Вифлеємську зірку. На саму верхівку чіпляють яскравий символ Різдва. Та це ще не весь декор.
Ми запропонуємо вам кілька призабутих через совєцьку пропаганду суто українських сакральних атрибутів. Як розповідають етнографи, деякі давні традиції, яких неодмінно дотримувалися наші пращури, дістали нове дихання або набувають популярності. Тому нині в декого різдвяний стіл прикрашає дідух. Інші до різдвяної атмосфери додають плетеного «павука». Наприклад, у ведучого Володимира Носкова є різдвяна зірка (звізда), а ще в його домі поставлять свічник-трійцю. Окрім того, яке Різдво без дарування авторських листівок? А можливо, ваші діти вже таємно розмалювали листівку? Хтозна! Незабаром матимете особливий подарунок від малечі.
Тож у святковому випуску говорили про сакральну атрибутику й різдвяні традиції, що нині відроджуються. Гостя — доцентка катедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидатка історичних наук та етнологиня Наталя Аксьонова.