play_arrow

Етери

Результати міжнародного конкурсу реконструкції майдану Свободи: сподівання і реальність

micКирило Лукаш today06.01.2025 61

Background
  • cover play_arrow

    Результати міжнародного конкурсу реконструкції майдану Свободи: сподівання і реальність Кирило Лукаш


Яким буде після війни майдан Свободи в Харкові? Які рішення пропонують архітектори для відновлення будівлі Харківської ОДА й чому всі проєкти передбачають використання великої кількості скла? Про результати міжнародного архітектурного конкурсу, що їх напередодні Різдва оголосили у Фонді Нормана Фостера, говорили в прямому денному етері «Накипіло з Кирилом Лукашем».

Серед переможців не виявилося жодного українського проєкту, адже ними стали австралійські, ізраїльські та індійські архітектори. А втім, до шортлісту конкурсу ввійшли чотири пропозиції з України. Зокрема, саме з такими фіналістами, що зупинилися за крок до маківки, говорили в прямому етері. Гості студії — представники харківської архітектурної студії «UA 057»: архітектор Богдан Піскун і дослідник історії Харкова Іван Пономаренко.

У вересні минулого року Фонд Нормана Фостера оголосив міжнародний архітектурний конкурс на реконструкцію будівлі ХОДА та прилеглої території (направду всього майдану Свободи). Тоді ж на Радіо «Накипіло» говорили про умови конкурсу з одним із двох українських членів журі конкурсу — з кандидатом архітектури Максимом Розенфельдом (другим учасником журі від України був харківський міський голова Ігор Терехов).

На конкурс подали понад дві сотні проєктів. Більш ніж два десятки з них були українськими. Серед фіналістів обрали трьох переможців. Ними стали проєкти з Австралії, Ізраїлю та Індії. Також варто наголосити, що перемога в конкурсі не гарантує втілення проєкту. Тим паче, що йдеться не про короткострокову перспективу.


Етери

0%