9 січня у Харкові під час подвійної російської атаки дронами «Молнія-1» постраждав 65-річний охоронець підприємства. Чоловік зазнав гострої реакції на стрес, медики надали йому допомогу на місці.
Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
«Відбулося два удари в Немишлянському районі, перший — о 15.00, другий — о 15.45. Перше влучання сталося у промисловій зоні. Охоронець підприємства отримав гостру реакцію на стрес. Це стрес, підвищений тиск. У людей порушується дихання, крутиться голова, підвищується тиск, відбувається запаморочення. Друге влучання — біля приватної житлової забудови. Там було пошкоджено декілька автомобілів і фасади будинків. Без поранених», — розповів речник Харківської обласної прокуратури.
На думку Чубенка, удари «Молніями» по Харкову — продовження російського терору проти цивільного населення.
Чим небезпечні «Молнії»
«Молнія-1» — примітивний підвид БпЛА літакового типу, нагадав Чубенко. На відміну від «шахеда», він летить безшумно і є непомітним для сил Протиповітряної оборони. «Молнія» має дальність близько 40 км та може керуватися оператором.
«Цей вид дронів створений на базі FPV, тобто в момент його польоту оператор БпЛА бачить картинку, куди він влучає. У «Молнії» передбачена можливість наведення по координатах. Однак ми не можемо визначити, чи він летить за певними координатами, чи дроном керує оператор. В будь-якому випадку — це воєнний злочин, оскільки він цілить у цивільну інфраструктуру. Маємо травмованих, пошкодження цивільної інфраструктури. Це є порушенням Женевської конвенції, а відповідно — воєнним злочином, який фіксує прокуратура», — сказав прессекретар прокуратури.
З листопада 2024 року, коли росія вперше застосувала «Молнії» по Харкову, ці безпілотники влучали у промислову зону, житлові будинки, цивільну інфраструктуру.
«У випадку з влучанням в один з ТРЦ в Київському районі — це була велика ціль. Влучили в дах, фактично пошкоджений був лише метр даху. Але для оператора це великий торгівельний центр. Напевно, думав, що після влучання виникне пожежа, а відповідно — паніка, хаос. Але він фактично не працював», — уточнив він.
Представник прокуратури радить під час атак безпілотників перебувати в приміщенні та подалі від вікон.
Фото: Харківська обласна прокуратура