НІМЕЦЬКІ ПАРТНЕРИ ПРОСЯТЬ НАС МІРКУВАТИ ПРО ПОВЕРНЕННЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНУ, — РОМАН МАРАБЯН Володимир Носков
Від березня 2022 року шістнадцять дітей Харківського регіонального клінічного центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям «Гіппократ», які перебувають під опікою держави, у супроводі персоналу лікуються у Німеччині. Там є всі умови для підтримки життя і реабілітації дітей із важкими порушеннями здоров’я. Одначе німецька сторона просить до квітня поміркувати про повернення вихованців до України, де може бути безпечно дітям з інвалідністю.
Про це Радіо «Накипіло» розповів директор Харківського регіонального клінічного центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям «Гіппократ» — ветеран Роман Марабян.
За його словами, команда центру вже вивчала можливості приміщень колишніх будинків дитини в низці західних областей України. Але поки що жодне не має потрібного обладнання життєзабезпечення і персоналу, який зможе цілодобово надавати висококваліфіковану меддопомогу дітям із важкими порушеннями здоров’я. Тому це питання залишається відкритим. Нині ним займається Харківська обласна військова адміністрація та інші державні органи.
Тим часом у Харківському регіональному клінічному центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги «Гіппократ» завершується ремонт у підвальному приміщенні. Там через два-три тижні планують відкрити інклюзивне укриття. У безпечному просторі обладнують багатофункціональну залу, де діти з важкими порушеннями здоров’я зможуть проходити реабілітацію без перерви на повітряні тривоги.
У перші місяці повномасштабного вторгнення росіян центру «Гіппократ» довелося на кілька місяців призупинити роботу. Проте вже влітку його фахівцям удалося частково відновити денні заняття з реабілітації. Їхній очільник, відомий лікар-педіатр Роман Марабян, два роки Великої війни служив бойовим медиком у підрозділі 92 ОШБр. Нині він знову опікується реабілітацією дітей із важкими порушеннями здоров’я та паліативною допомогою їм. Фахівці центру працюють не тільки з хлопчиками й дівчатками, але й із сім’ями, бо повноцінна реабілітація можлива за умови партнерства медиків, корекційних педагогів і батьків.