play_arrow

Пліч-о-пліч

Після побачених 3D-технологій у протезуванні хочу вивчати 3D-моделюванння, — ветеран Дмитро Набоков

micВолодимир Носков today14.01.2025 17

Background
  • cover play_arrow

    Після побачених 3D-технологій у протезуванні хочу вивчати 3D-моделюванння, — ветеран Дмитро Набоков Володимир Носков


3D-технології у виготовленні протезів — це новий виток у реабілітації військовослужбовців і ветеранів із мінно-вибуховими пораненнями. Нові навички опановують фахівці харківського Центру протезування та реабілітації у межах пілотного проєкту з познанською компанією ENforce LAB. У лабораторіях і майстернях компанії розробляють та виготовляють інноваційні протези рук і ніг.

«Перевага конструкції за 3D-технологією, запропонованої польськими колегами, — швидкість виготовлення. Ми уникаємо деяких етапів, без яких не обійтися у класичних способах виготовлення протезів, гіпсування, оброблення гіпсових негативів, адже це також потребує часу. Оптимізація процесів стає можливою завдяки цифровим технологіям, зокрема завдяки 3D-скануванню ніг», — розповіла про нову 3D-технологію директорка харківського Центру протезування та реабілітації Антоніна Салєєва. Вона разом із колективом бере участь у міжнародному проєкті, присвяченому безплатному протезуванню ветеранів і цивільних, потерпілих унаслідок війни.

На Харківщині триває пілотний проєкт Великопольського воєводства й Харківської обласної ради та нещодавно прийнятого депутатами облради в комунальну власність Центру протезування та реабілітації з безплатного протезування ніг для військовослужбовців і цивільних поранених та травмованих унаслідок війни. Лікування і реабілітацію профінансовано коштом Великопольського воєводства. А самим процесом протезування з використанням 3D-технологій займається компанія ENforce LAB, що працює у Познані (Польща).

Фахівці харківського центру протезування для пілотного проєкту відібрали двох ветеранів та одного школяра. Усі вони вже отримали й приміряли надруковані на 3D-принтері протези з урахуванням індивідуальних фізичних можливостей, а також способу життя і подальших планів на майбутнє. Якщо ветеранові Дмитру після побачених 3D-технологій у протезуванні хочеться спробувати себе в 3D-моделюванні, то юний Артур, що давно захоплюється футболом, прагне продовжити тренування — для цього йому готують спеціальний спортивний протез.

У подкасті «Пліч-о-пліч» ми почули, що таке 3D-сканування, 3D-моделювання та 3D-друк реалістичних моделей ніг і рук. Дізналися, як розвивається харківський Центр протезування та реабілітації після того, як депутати облради перевели установу з державної власності в комунальну.

Гостею подкасту стала директорка комунального неприбуткового підприємства «Центр протезування та реабілітації» Антоніна Салєєва. Свою історію нам розповів ветеран, учасник бойових дій і бойовий медик 58 окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського Дмитро Набоков.


Пліч-о-пліч

0%