Через зменшення кількості опадів та аномально теплу погоду влітку в Національному природному парку «Слобожанський» поменшало бобрів.
Як розповіла Радіо «Накипіло» заступниця директора НПП «Слобожанський» Алла Шумілова, уперше різкий спад чисельності бобрів у природному парку помітили 2019 року. Тоді нарахували вдвічі менше особин. Це не значить, що бобри вимирають, зазначила Шумілова. Зменшення чисельності бобрів пов’язано з кліматичними змінами.
«Парк представлено болотами. Але через зменшення кількості опадів та аномально тепле літо болота пересихають. А бобрам обов’язково потрібна вода. Тому вони відходять до річки. На території парку річки немає. Тобто бобри не пропадають, вони просто переміщаються на інші території», — пояснила директорка нацпарку.
У парку сподіваються, що з покращенням погодних умов бобри повернуться.
Стрес у бобрів спричиняє не тільки зміна клімату, але й брак територій. Через це тварини можуть мігрувати в інші місця.
«Кожній родині потрібна закрита територія. А через її відсутність тварини переживають стрес і менше розмножуються», — пояснила представниця НПП «Слобожанський».
Облік бобрів у парку ведуть із 2012 року. Його проводять щороку в останній тиждень листопада, коли бобрів легше порахувати, адже в цей період тварини готуються до зими.